Świat

Przemówił autorytet polityczny. Greta Thunberg wskazała na kogo Amerykanie powinni oddać głos w wyborach

Już 3 listopada odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, gdzie Amerykanie dokonają wyboru przyszłego przywódcy swojego państwa pomiędzy ubiegającym się o reelekcję Donaldem Trumpem, a Joe Bidenem, który może liczyć na małe “wsparcie” ze Szwecji. Chodzi konkretnie o znaną eko-aktywistkę Gretę Thunberg, która zachęca obywateli USA do oddania głosu na kandydata Partii Demokratów.

Kariera szwedzkiej działaczki ekologiczny jest co najmniej zadziwiająca. Pomimo swojego młodego wieku (17-lat), pochodząca ze Sztokholmu dziewczyna stała się swoistym liderem ruchów klimatycznych – nie tylko w swojej ojczyźnie, ale i na całym świecie. Z jej głosem zaczyna liczyć się coraz więcej polityków z formacji liberalnych czy lewicowych, stała się nawet partnerem do rozmów dla światowych przywódców, jak to miało miejsce w przypadku Angeli Merkel. Thunberg została uznana za autorytet klimatyczny w dość sporym stopniu, czego dowodem jest fakt, iż znana szwedzka wagarowiczka zamiast przebywać w szkole, jest zapraszana czy to na szczyty ONZ czy też do Parlamentu Europejskiego, gdzie nawet z powodu pandemii nie odwoływano spotkań z jej uczestnictwem.

Nic więc dziwnego, że Szwedka uznaje się za ekspertkę również w innych dziedzinach, skoro już w sprawach klimatycznych i ekologicznych wyciągana jest przez liberałów i lewicę na piedestał. Kilka miesięcy temu Greta została zaproszona do CNN, gdzie wspólnie ze specjalistami w zakresie polityki zdrowotnej i medycyny rozprawiała na temat pandemii koronawirusa. Teraz dziewczyna zabrała głos ws. zbliżających się wyborów prezydenckich w USA, wskazując na kogo Amerykanie powinni zagłosować.

Nigdy nie angażuję się w politykę partyjną. Jednak nadchodzące wybory w USA są ponad tym wszystkim. Z punktu widzenia klimatu to o wiele za mało i niektórzy z was wpierali innych kandydatów. Ale ja… wiecie, co mam na myśli. Po prostu zorganizujcie się i wszyscy idźcie głosować na Bidena – napisała na swoim profilu na Twitterze.

Jej wsparcie dla kandydata Demokratów nie jest zaskakujące. Młoda aktywistka już we wcześniejszych wpisach dawała wyraźne sygnały, iż nie przepada za Donaldem Trumpem, wobec którego miała sporo zastrzeżeń pod względem prowadzonej za jego prezydentury polityki klimatycznej. W poprzednim roku prezydent USA zażartował sobie nawet z Thunberg twierdząc, iż “wygląda na bardzo szczęśliwą dziewczynę”. Aktywistce rzecz jasna ten żart nie przypadł do gustu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. wMeritum Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ważny apel premiera: dziś wszyscy musimy się zjednoczyć

0 0

Nie żyje aktor Dariusz Gnatowski

0 0

Sędzia Wojciech Ł. odpowie za fałszywe oskarżenia?

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij