Publicystyka

Absurd! Greta Thunberg została… ekspertką od koronawirusa

CNN przygotowuje panel pt. “Koronawirus: Fakty i Obawy”, w którym zaproszeni przez amerykańską stację eksperci będą dyskutować na tematy związane z pandemią oraz zagrożeniami, jakie niesie ze sobą wirus z Wuhan. Na liście gości znajdują się znane osobistości ze świata medycyny czy polityki, jednak największą uwagę przykuwa nazwisko osoby, której raczej nikt nie wyobrażał sobie w roli znawcy czy specjalisty w zakresie wirusologi. Mowa o… Grecie Thunberg.

Kariera młodej szwedzkiej aktywistki ekologicznej nabiera rozpędu. Co prawda szesnastolatka od dłuższego czasu regularnie opuszcza lekcje na rzecz swojego strajku klimatycznego, jednak absencja od szkoły nie stanowiła przeszkody dla części światowych mediów oraz polityków (w tym również liderów niektórych państw) w uznaniu Thunberg za “ekspertkę”.

Początkowo dotyczyło to jedynie tematyki związanej z ekologią oraz ochroną klimatu. Dziewczyna została zaproszona m.in. na szczyt klimatyczny OZN, gdzie podczas swojego słynnego wystąpienia wypowiedziała kilka gorzkich słów pod adresem światowych przywódców czy też spotkania w Parlamencie Europejskim, której konferencja, jako jedyna, nie została odwołana z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.

Co ciekawe, to właśnie w kwestii dotyczącej zarazy z Wuhan będzie się wypowiadała młoda Szwedka na antenie CNN, w panelu poświęconym właśnie pandemii wirusa SARS-CoV-2. Najwyraźniej Thunberg została uznana przez władze stacji jako ekspertka w dziedzinie wirusologii, bowiem ekoaktywistka będzie występowała obok takich osobistości, jak była sekretarz zdrowia Kathleen Sebelius czy były p.o. dyrektora Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom Richard Besser.

Źródło: Stefczyk.info na podst. CNN/ Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij