Jedynie prawda jest ciekawa


Złapano handlarzy bronią do Libii

15.12.2016

Belgijska policja rozbiła siatkę handlarzy bronią i sprzętem wojskowym przeznaczonym do wysłania do Libii - poinformowała w czwartek federalna prokuratura w komunikacie, dodając, że tymczasowo aresztowano obywatela Belgii.

We wtorek w Brukseli przeprowadzono rewizje w ramach dochodzenia w sprawie "nielegalnych działań związanych z praniem pieniędzy, handlem bronią i sprzętem wojskowym przeznaczonym na eksport do Libii i mających związki z firmami w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Nigrze i Belgii" - podał prokurator federalny. 


Działania, o których mowa, "stanowiły naruszenie legislacji w sprawie broni i embarga wprowadzonego przez ONZ" na mocy rezolucji 1973 przyjętej przez Radę Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych w marcu 2011 roku podczas rebelii przeciwko reżimowi Muammara Kadafiego - podkreślono w komunikacie prokuratury. 

Według prokuratury "broń była importowane i/lub wywożona na podstawie fałszywych dokumentów". Podczas rewizji "aresztowano i przewieziono w celu szczegółowego przesłuchania cztery osoby". 

Okazało się, że "żadna z nich nie ma zezwolenia prawnego na import i eksport broni i sprzętu wojskowego" - podano w komunikacie. W stosunku do jednej z osób narodowości belgijskiej zastosowano areszt tymczasowy i oskarżono ją o "naruszenie przepisów dotyczących broni, (...) przynależność do organizacji przestępczej" oraz "złamanie embarga, oszustwo i posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami". 

Pozostałe trzy osoby zostały zwolnione.

wkt/PAP

[fot. pixabay.com]

Warto poczytać

 1. auschwitz27012018 22.08.2018

  Federalny Trybunał Sprawiedliwości w Niemczech: „Mówienie o polskich obozach śmierci to przejaw wolności słowa”

  Wyrok sądu w Krakowie - uznający, że niemiecka telewizja ZDF musi w określony sposób przeprosić na swojej stronie internetowej za użycie zwrotu "polskie obozy zagłady" - nie może być egzekwowany w RFN - uznał niemiecki Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH).

 2. trump11042018 21.08.2018

  Ogromne kłopoty Donalda Trumpa. Jego prawnik oddał się w ręce FBI

  Były osobisty prawnik Donalda Trumpa Michael Cohen oddał się we wtorek w ręce FBI - podała telewizja CNN.

 3. CelesteAyala21082018 21.08.2018

  Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

  To zdjęcie podbija internet. Celeste Ayala pełniąc służbę w szpitalu w Buenos Aires nakarmiła własną piersią porzucone i zaniedbane niemowle. Młoda policjantka została okrzyknięta bohaterką.

 4. 1270ilsamijk 21.08.2018

  Dyrektor przedszkola przebrał dzieci za bojowników ISIS

  Indonezja, największe państwo muzułmańskie na świecie, ma ogromny problem z Państwem Islamskim. Jego „bojownicy” mają swoje komórki w każdej prowincji i regularnie dokonują ataków terrorystycznych na mieszkańców

 5. szahidapas21082018 21.08.2018

  W zamachach w Czeczeni brały udział dzieci. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie

  W Czeczenii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, doszło w poniedziałek do czterech ataków na policję - podają rosyjskie media. W ich wyniku zginął jeden funkcjonariusz, a kilku zostało rannych.

 6. trump21082018 21.08.2018

  „Lubię go, on mnie lubi”. Trump chciałby ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem

  W poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Reuters prezydent USA Donald Trump powiedział, że "najprawdopodobniej" znowu spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, aby ponownie rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 7. 1270sencow 21.08.2018

  To już setny dzień głodówki. Stan zdrowia Sencowa jest bardzo zły

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ponownie zażądało od władz Rosji uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej dalekiej północy. We wtorek mija setny dzień jego protestu.

 8. police24072018 21.08.2018

  Dwie Polki brutalnie zaatakowane w Londynie. Są w stanie krytycznym

  Dwie Polki w wieku 30 i 64 lat, zaatakowane w Londynie przez 27-letniego mężczyznę, który wielokrotnie uderzył je młotkiem, trafiły w niedzielę w stanie krytycznym do szpitali. Policja zatrzymała sprawcę napaści.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook