Jedynie prawda jest ciekawa


Zatrzymano groźnego islamistę, który chciał przeprowadzić zamach terrorystyczny w Niemczech

22.08.2018
niemiecka-policja-22082018
Zatrzymano groźnego islamistę, który chciał przeprowadzić zamach terrorystyczny w Niemczech

Niemiecka policja w Berlinie zatrzymała 31-letniego Magomeda-Ali C. Mężczyzna posiadający rosyjskie obywatelstwo jest podejrzany o próbę przeprowadzenia zamachu bombowego w Niemczech.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Deutsche Welle islamista miał współpracować z innym mężczyznom przy produkcji materiałów wybuchowych, które potem mieli zdetonować w europejskim państwie. Ich działania utrudniły niemieckie służby mundurowe, które zmusiły ich do rozdzielenia się. Magomed pozostał w Berlinie, a jego partner wyjechał do Francji.

W środę nad ranem niemiecka policja przeprowadziła akcję w celu schwytania Magomeda. Zakończyła się ona sukcesem schwytania niedoszłego zamachowca. Jego partnera udało się zatrzymać rok wcześniej. U obydwóch islamistach odnaleziono broń, amunicje oraz flagę państwa islamskiego. 

Niemieccy funkcjonariusze wciąż dochodzą, gdzie mężczyźni ukryli wyprodukowane materiały wybuchowe, na których trop wpadli pod koniec 2016 roku. Nie jest wiadome gdzie i kiedy terroryści zamierzali przeprowadzić zamach.

JD/ Do Rzeczy

fot. flickr.com

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook