Jedynie prawda jest ciekawa


Z Polski wyszła iskra. Kolejny po Włoszech i Irlandii kraj organizuje Różaniec do Granic

04.12.2017
rozaniecdogranicyt
Z Polski wyszła iskra. Kolejny po Włoszech i Irlandii kraj organizuje Różaniec do Granic

W święto Matki Bożej z Guadelupe Amerykanie połączą się, by poprosić Matkę Bożą, aby uratowała USA przed islamskim dżihadem, walką z wiarą chrześcijańską oraz walką z życiem poczętym.

Amerykanie spotkają się 12 grudnia - to data niezwykle istotna, bo właśnie tego dnia odbywa się święto Matki Bożej z Guadelupe, jedynych oficjalnie uznanych przez Kościół objawień maryjnych w Ameryce. Polska edycja Różańca do Granic odbywała się z kolei w rocznicę bitwy pod Lepanto w 1571 roku. Obydwa wydarzenia łączy więcej niż się wydaje, bo to właśnie kopia cudownego obrazu Matki Bożej z Guadelupe znajdowała się na jednym z okrętów floty chrześcijańskiej podczas bitwy. 

- Dama Nowego Świata popłynęła, by zmierzyć się z dżihadem w Starym Świecie. Czy to nie jest oszałamiające? Ta bitwa, wbrew wszelkim przeciwnościom, ocaliła Europę przed nieuchronną inwazją. ... W czasie gdy Don Juan (książę dowodzący flotą Ligi Świętej pod Lepanto) walczył pod tym sztandarem, papież odmawiał różaniec - powiedziała Patricia Lemmon będąca jedną z organizatorek akcji. - Święto Matki Bożej z Guadalupe, zwycięzcy Lepanto, wydaje się być uświęconą datą dla Ameryki dla połączenia jej z Polską - dodała Lemmon. 

Różaniec do Granic w Stanach Zjednoczonych ma zostać odmówiony przez przynajmniej jedną osobę w każdym z 50 stanów, oraz w Portoryko, Dystrykcie Kolumbii i na terytoriach zależnych (np. wyspa Guam, wyspy dziewicze, Samoa). W ten sposób modlitwa zostanie odprawiona w 53 miejscach, a więc w tylu ile "Zdrowaś Maryjo" jest w różańcu. Do tej pory zgłosili się już przedstawiciele wszystkich stanów, organizatorzy poszukują jeszcze tylko osoby na terytoriach zależnych. To jednak nie wszystko, bo do akcji włączają się również mieszkańcy innych państw. Dzięki temu "Amerykańska" wersja Różańca do Granic odbędzie się również w Kanadzie, Chorwacji, Włoszech, czy w Meksyku. 

Organizatorzy nie ukrywają, że inspirują się polskim Różańcem do Granic, który odbył się 7 października. Według różnych szacunków, w akcji mogło wziąć udział nawet milion osób. - Nieustannie podziwiam Polskę - powiedziała Patricia Lemmon, dodając, że Polacy "są latarnią inteligencji połączonej z dobrocią, pośród tak ciemnych wiadomości z umierającej, świeckiej Europy Zachodniej."

- Dzięki różańcowi trzymamy w naszych rękach moc Bożą, aby zablokować wroga i zachować bezpieczeństwo Ameryki - przekonuje David Martin z serwisu canadafreepress.com

Stany Zjednoczone to kolejny kraj zainspirowany polską akcją "Różaniec do Granic". 13 października włoskie stowarzyszenie sanktuariów maryjnych zorganizowało dzień postu o chlebie i wodzie oraz modlitwie różańcowej. Z kolei w ubiegłą niedzielę katolicy modlili się w Irlandii. 295 zarejestrowanych miejsc zgromadziło w sumie około 30 tysięcy osób, a dodatkowo wiele osób modliło się we własnych domach. Jak wyjaśniła rzecznik inicjatywy, to niesamowite, biorąc pod uwagę wcześniejsze alarmy o fatalnych warunkach pogodowych (miał padać śnieg lub deszcz ze śniegiem), ale też pierwotne zamiary organizatorów, którzy początkowo przewidywali że różaniec odbędzie się w 53 miejscach. - Dziesiątki tysięcy ludzi zebrało się na wybrzeżu Irlandii, aby modlić się o ochronę życia i o zachowanie i rozkwit wiary na wyspie - powiedziała Kathy Sinnott.

Lifesitenews/kh
Fot: screenshotYT

Warto poczytać

 1. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 2. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 3. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 4. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 5. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 7. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 8. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook