Jedynie prawda jest ciekawa


Wzruszająca scena we Włoszech. Tamtejsze dzieci podziękowały polskim bohaterom

17.05.2018
1270montecassinopolacy
Wzruszająca scena we Włoszech. Tamtejsze dzieci podziękowały polskim bohaterom

Włoskie dzieci wręczyły biało czerwone maki polskim bohaterom spod Monte Cassiono. Polscy weterani przecierali łzy wzruszenia.

Dla wielu tzw. polskich rewizjonistów historycznych udział Polaków w krwawym szturmie na Monte Cassino był błędem i niepotrzebnym przelewem polskiej krwi. Takie argumenty podnoszone są od lat przez mniej lub bardziej cenionych historyków i publicystów. Tego typu opinie niewiele wnoszą do dyskusji, a zdają się jedynie umniejszać rolę polskich bohaterów.

Całe szczęście są ludzie, dla których polska odwaga i heroizm miały ogromne znaczenie. Udowodniły to włoskie dzieci, które w bardzo wzruszający sposób uczciły weteranów spod Monte Cassino. Ludzi, dzięki którym mogli urodzić się w wolnym kraju. Sceny, zarejestrowane podczas obchodów rocznicy bitwy, poruszą najtwardsze serca.  

Włoskie dzieci wręczają naszym weteranom białe i czerwone maki. Piedimonte San Germano #MonteCassino


pf

Warto poczytać

 1. Papiez08042018 20.08.2018

  "Rany nie przedawniają się". Papież wyraził skruchę za pedofilię w Kościele

  W liście do wiernych na temat pedofilii w Kościele papież Franciszek napisał, że "nigdy nie będzie dość proszenia o przebaczenie i prób naprawienia wyrządzonych szkód". Czyny te nazwał "potwornościami" i wyraził skruchę za błędy i zaniedbania Kościoła.

 2. asia-argento-20082018 20.08.2018

  Istny paradoks. Liderka ruchu #MeToo oskarżona o napaść na tle seksualnym

  Aktorka Asia Argento jest jedną z pierwszych kobiet, która publicznie wyznała, iż swego czasu stała się ofiarą zgwałcenia dokonanego przez filmowego producenta Harveya Weinsteina

 3. jack19082018 19.08.2018

  Nie chciał upiec tortu homoseksualistom, znów stanie przed sądem

  Właściciel piekarni Masterpiece Cakeshop parę lat temu stał się najsłynniejszym piekarzem w USA. Powodem była jego odmowa upieczenia tortu na homoseksualne wesele

 4. izrael-granica-19082018 19.08.2018

  Protesty Palestyńczyków zbyt kłopotliwe? Izrael zamyka przejście graniczne

  Izrael zamknął w niedzielę przejście graniczne ze Strefą Gazy w Erezie, jedyne dostępne dla zwykłych ludzi, z powodu odbywających się wzdłuż granicy palestyńskich manifestacji - podaje agencja AFP, powołując się na źródła we władzach Izraela

 5. 1270putinnaslubie 18.08.2018

  Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła na ślub... Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook