Jedynie prawda jest ciekawa


Wykładowca chciał wyrazić swój sprzeciw wobec Trumpa. Postrzelił się

13.09.2018
rewolwer-13092018
Wykładowca chciał wyrazić swój sprzeciw wobec Trumpa. Postrzelił się

Do niecodziennego zdarzenia doszło w College of Southern Nevada. Jeden z profesorów uczelni postrzelił się w ramię w jednej z uczelnianych łazienek. Jak sam podaje, zrobił to w ramach protestu przeciwko Donaldowi Trumpowi.

Mark J. Bird, emerytowany profesor pracujący od 25 lat na uczelni w Nevadzie, w jednej z łazienek znajdujących się na terenie kampusu postanowił zaprotestować w przeciwko polityce Donalda Trumpa. Wykładowca zrobił to w dość nietypowy sposób. Jak przekazała federalna policja, Bird postrzelił się w ramię. Przed postrzałem zostawił przyklejony banknot stu dolarowy, jako zapłatę dla woźnego za to, że będzie musiał posprzątać po jego proteście.

Lokalne media ustaliły, że życiu mężczyzny, pomimo odniesionych obrażeń, nic nie zagraża. Wykładowca będzie mieć jednak inny problem. Natury prawnej. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez „Breitbart” profesorowi postawiono zarzuty nielegalnego wniesienia broni do strefy „gun-free zone”, jaką jest tren kampusu oraz posiadania broni bez zezwolenia.

JD/ DoRzeczy

fot. pxhere.com

Warto poczytać

 1. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 2. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 3. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 4. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 5. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook