Jedynie prawda jest ciekawa


Wojna ideologiczna w siedzibie Facebooka. Pracownicy mają dość „politycznej monokultury” Zuckenberga

30.08.2018
facebook-29082018
Wojna ideologiczna w siedzibie Facebooka. Pracownicy mają dość „politycznej monokultury” Zuckenberga

Mark Zuckenberg oraz jego Facebook mają nie lada problem. W firmie narasta bunt pracowników, do którego przyłącza się coraz więcej osób. Powodem jest prowadzona przez Zuckenberga polityka ideologiczna wewnątrz Facebooka, która nie toleruje odmienności poglądowej.

Od kilku dni w siedzibie jednego z największych portali społecznościowych trwa spór. Pomimo zapewnień, iż Facebook jest neutralny politycznie oraz ideologicznie, sama praca w nim już tak nie wygląda. Mark Zuckenberg zdaniem części pracowników ma nie tolerować innych, niż lewicowych ideologii. 

-Jesteśmy polityczną monokulturą, która nie toleruje odmiennych poglądów- brzmi wpis Briana Amerige, współzałożyciela grupy „FB'ers for Political Diversity” sprzeciwiającej się polityce prowadzonej przez Zuckenberga wewnątrz firmy. Inicjatywa zebrała już blisko 100 zwolenników nazywanych „konserwatywną częścią Facebooka”.

Zgodnie z relacją członków grupy zaostrzony nacisk ideologiczny Zuckerberga miał rozpocząć po wygranych wyborach przez Donalda Trumpa. Równocześnie został zamknięty facebookowy czat „Facebook Anon” w którym wypowiadali się zwolennicy obecnego prezydenta USA. Zgodnie z oświadczeniem zarządu portalu społecznościowego powodem zamknięcia czatu miało być łamanie standardów strony. Jak jednak ustalił „Business Insider” powodem decyzji było...zaniepokojenie zarządu.

JD/ DailyCaller/ w Sensie

fot. Flickr

Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook