Jedynie prawda jest ciekawa


W Chemnitz może dojść do eskalacji zamieszek. Niemcy ściągają policję z sąsiednich landów

30.08.2018
chermitz30082018
W Chemnitz może dojść do eskalacji zamieszek. Niemcy ściągają policję z sąsiednich landów

W ostatnich dniach w niemieckim mieście Chemnitz położonym w Saksonii, dochodziło do licznych zamieszek związanych z zabójstwem obywatela Niemiec przez dwóch azylantów. Władze obawiają się , że to nie koniec starć, gdyż swoje demonstracje zapowiadają środowiska prawicowe jak i lewicowe.

Do miasta sprowadzono siły policyjne z okolicznych landów, które mają pomóc w zabezpieczaniu ulic miasta. Według informacji biura prasowego policji Saksonii, ściągnięto dodatkowe jednostki prewencyjne z Saksonii-Anhalt, Bawarii, Berlina, Hesji i z Turyngi. Pomagać w utrzymaniu porządku będzie także policja federalna.

Jak informuje portalu tvp.info swoją demonstracje zapowiedziała grupa obywatelska „Dla Chemnitz”. Protestować będzie w związku z przyjazdem premiera Saksonii Michaela Kretschmera, który będzie omawiał z miejscowymi władzami obecną sytuację w mieście.

Istnieje jednak obawa, że z całych Niemiec do Chemnitz przyjedzie około tysiąca osób związanych ze skrajną prawicą. W takim przypadku może dojść do zamieszek, gdyż w centrum miasta grypy lewicowe zapowiedziały swoją kontrmanifestację.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policja musiała kilkukrotnie interweniować w związku ze starciami na ulicach Chemnitz. Na nagraniach z zamieszek widać agresywnie zachowujący się tłum. Widać także, że niektórzy z tłumu używają nazistowski gestów.rh/tvp.info

Fot: Youtube

Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook