Jedynie prawda jest ciekawa


Umarli razem w rocznicę swego ślubu

27.04.2017

To bardzo smutna, ale też niezwykle wzruszająca i piękna historia ludzkiej miłości. 91-letni Isaac Vatkin i jego młodsza o 2 lata żona Teresa niemal wspólnie odeszli z tego świata i to w rocznicę swojego ślubu!

25 kwietnia para miała świętować 69 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, kiedy przebywająca w szpitalu, chora na Alzheimera Teresa, zaniemogła. Mąż towarzyszył jej w ostatniej podróży, czule trzymając za rękę. Śmierć żony, mimo, że od lat był do niej przygotowany, była dla niego wielką stratą, a ból związany z odejściem tak duży, że mężczyzna tylko 40 minut wytrzymał bez swojej ukochanej. Zmarł wkrótce po niej, a ciała przytulonych ukochanych odnalazł jeden z pracowników szpitala.

Oboje małżonkowie byli bogobojnymi żydami, Pan Vatkin pracował jako dostawca koszernego jedzenia, a jego żona była manicurzystką i gospodynią domową. Jak wspominają na łamach BBC najbliżsi państwa Vatkin, w ich wzajemnych relacjach zawsze było dużo szacunku i zaufania. Wspólnie wychowali trójkę dzieci.

- Ich miłość była tak silna, że jedno nie mogło żyć bez drugiego. Tak zwyczajnie – wyznała dziennikarzom córka Vatkinów, Clara. 

fot. [arch. rodzinne - Facebook]

Warto poczytać

 1. 1270ilsamijk 21.08.2018

  Dyrektor przedszkola przebrał dzieci za bojowników ISIS

  Indonezja, największe państwo muzułmańskie na świecie, ma ogromny problem z Państwem Islamskim. Jego „bojownicy” mają swoje komórki w każdej prowincji i regularnie dokonują ataków terrorystycznych na mieszkańców

 2. szahidapas21082018 21.08.2018

  W zamachach w Czeczeni brały udział dzieci. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie

  W Czeczenii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, doszło w poniedziałek do czterech ataków na policję - podają rosyjskie media. W ich wyniku zginął jeden funkcjonariusz, a kilku zostało rannych.

 3. trump21082018 21.08.2018

  „Lubię go, on mnie lubi”. Trump chciałby ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem

  W poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Reuters prezydent USA Donald Trump powiedział, że "najprawdopodobniej" znowu spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, aby ponownie rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 4. 1270sencow 21.08.2018

  To już setny dzień głodówki. Stan zdrowia Sencowa jest bardzo zły

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ponownie zażądało od władz Rosji uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej dalekiej północy. We wtorek mija setny dzień jego protestu.

 5. 1270riodiler 20.08.2018

  Obława na narkodilerów w Rio de Janeiro

  Co najmniej 14 osób zginęło w poniedziałek w operacjach policji i wojska wymierzonych w handlarzy narkotyków w fawelach Rio de Janeiro i pobliskim mieście Niteroi - poinformowała brazylijska armia i media. Liczba ofiar może wzrosnąć.

 6. Papiez08042018 20.08.2018

  "Rany nie przedawniają się". Papież wyraził skruchę za pedofilię w Kościele

  W liście do wiernych na temat pedofilii w Kościele papież Franciszek napisał, że "nigdy nie będzie dość proszenia o przebaczenie i prób naprawienia wyrządzonych szkód". Czyny te nazwał "potwornościami" i wyraził skruchę za błędy i zaniedbania Kościoła.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook