Jedynie prawda jest ciekawa


Udzielili wywiadu, następnego dnia zniknęli. Oskarżeni o zamach na Skripala przepadli bez śladu

14.09.2018
skripal14092018
Udzielili wywiadu, następnego dnia zniknęli. Oskarżeni o zamach na Skripala przepadli bez śladu

Jak informuje szefowa telewizji RT Margarita Simonian Rosjanie, którzy są podejrzewani o zamach na życie Siergieja Skripala i jego córki zaginęli. Wczoraj uczestniczyli w wywiadzie transmitowanym przez kremlowską telewizję.

Jak podaje portal interia.pl, Aleksander Pietrow i Rusłan Boszyrow nie odpowiadają na telefony i nie wiadomo, gdzie się znajdują.

Mężczyźni byli w środę wieczorem gośćmi redakcji telewizji RT. W udzielonym wywiadzie odrzucali oskarżenia władz Wielkiej Brytanii w sprawie ataku chemicznego w Salisbury. Twierdzili, że do pojechali do miasta tylko w celach turystycznych i nie mieli kontaktu z żadnymi truciznami. Oświadczyli również, że nie są funkcjonariuszami GRU.

O zniknięciu Pietrowa i Boszyrowa poinformowała Margarita Simonian, która przeprowadzała z zaginionymi wywiad.

- Powiedzieli, że jeśli znajdą swoje zdjęcia na tle kościoła w Salisbury, to mi przyślą. Czekam do tej pory - cytuje wypowiedź Margarity Simonian portal Rambler.ru. Kobieta dodała również, że telefon z którego dzwonili do niej Pietrow i Boszyrow jest wyłączony.


rh/interia.pl

Fot: PAP/EPA/LONDON METROPOLITAN POLICE / HANDOUT

Warto poczytać

 1. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 2. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 3. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 4. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 5. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 7. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 8. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook