Jedynie prawda jest ciekawa


Wpis D. Tuska na Twitterze po zamachu wywołał oburzenie. Co takiego napisał?

18.08.2017

Internauci po raz kolejny zwrócili uwagę na to, że tweety przewodniczącego Rady Europejskiej z kondolencjami po atakach terrorystycznych są do siebie bardzo podobne.

Donald Tusk prowadzi na Twitterze dwa profile. Jeden z nich jest bardziej osobisty, drugi z kolei związany jest z prowadzoną przez niego funkcją Przewodniczącego Rady Europejskiej. Wczoraj o 22 na tym drugim pojawiły się kondolencje dla ofiar zamachu w Barcelonie, w którym co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych.
Cała Europa trzyma się z Barceloną. Nasze myśli są z ofiarami i z wszystkimi dotkniętymi tym tchórzliwym atakiem na niewinnych ludzi – napisał Tusk na Twitterze po zamachu.

„Sztampa...CTRL+C -> CTRL+V...Zmieniane są tylko nazwy miast...”
- napisał jeden z internautów. Inny podał przykłady bardzo podobnych do siebie tweetów byłego premiera.
Podobieństwo uderza do tego stopnia, że przed zamachami w Manchesterze jednej z internautek zdarzyło się nawet… bezbłędnie przewidzieć treść kolejnego wpisuProfil Donalda Tuska jako Przewodniczącego Rady Europejskiej prowadzi jego zespół prasowy. Pomimo tego, byłemu premierowi zdarzało się także umieszczać „skopiowane” wpisy także na swoim prywatnym profilu, co może sugerować, że za umieszczane w obydwu miejscach kondolencje odpowiada on sam.


KH

Warto poczytać

 1. niemcylas15082018 15.08.2018

  Trwa masowa wycinka Lasu Bawarskiego. „Ponad połowa drzewostanu zagrożona jest przez korniki”

  Harwestery na masową skalę wycinają właśnie ogromne połacie lasów naszego zachodniego sąsiada

 2. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 3. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

 4. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 5. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

 6. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 7. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook