Jedynie prawda jest ciekawa


To prawdziwy „Anioł Stróż” – policjant adoptował dziecko bezdomnej narkomanki

05.12.2017
1270policjantidzieckonarkomanki
To prawdziwy „Anioł Stróż” – policjant adoptował dziecko bezdomnej narkomanki

Ta historia śmiało może stanowić scenariusz hollywoodzkiego filmu. Amerykański policjant Ryan Holets z Albuquerque w Nowym Meksyku stał się prawdziwym bohaterem lokalnej społeczności.

Podczas policyjnej interwencji dotyczącej włamania na teren jednego ze sklepów spożywczych, Holets natrafił na dwoje narkomanów, przygotowujących się do zaaplikowania sobie działki heroiny. Kobieta była w zaawansowanej ciąży, a mimo to chciała wstrzyknąć narkotyk. Po krótkiej rozmowie policjant ustalił, że para od dłuższego czasu jest bezdomna, mieszka w namiocie nieopodal autostrady i od dawna uzależniona od heroiny i metamfetaminy.

Na filmie zarejestrowanym przez policyjną kamerę widać, jak funkcjonariusz próbuje przekonać ciężarną kobietę do zaniechania iniekcji narkotyku.

- Ta sytuacja kompletnie mnie załamała. Zrobiło mi się strasznie żal tego dziecka, które nosiła pod sercem. Wiedziałem, że jeśli mu nie pomogę to ono umrze – mówi Holets w rozmowie z CNN – W pewnym momencie poczułem coś, co mógłbym nazwać głosem Boga. „Powiedz jej, że zaopiekujesz się jej dzieckiem i zrobisz wszystko żeby było szczęśliwe”. Jasnym się stało co mam robić – mówi bez cienia wątpliwości funkcjonariusz, który mimo, że był już ojcem czwórki dzieci, postanowił adoptować także to narkomanki.

Matka zdawała sobie sprawę z powagi sytuacji i decyzja funkcjonariusza była dla niej wybawieniem

- Wiem, że jestem bardzo złym człowiekiem, ale nałóg jest silniejszy ode mnie, nie jestem w stanie, go przezwyciężyć, a poza tym nie ma już dla mnie szans na lepsze życie. Chcę, żeby chociaż moje maleństwo miało lepiej ode mnie, żeby miało dom i kochającą rodzinę, która zapewni mu godne życie, wykształcenie – wyznała skruszona matka w rozmowie z dziennikarką CNN.

Z kolei Ryan Holets bez ogródek wyjaśnia swoje motywacje.

- W swoim życiu tak wiele razy byłem stawiany w sytuacjach, kiedy chciałem pomóc, ale nie mogłem, że zmęczyło mnie to przyglądanie się beznadziei. To był dar od Boga – wyznaje.

Po rozmowie z narkomanką Holets wsiadł do swojego samochodu, natychmiast pojechał do swojej żony i opowiedział jej całą historię. Był pewien, że ona będzie podobnego zdania.

Nie mylił się.

- Wiedział, jaka będzie moja decyzja. Znał moje serce i wiedział, że w pełni go poprę - powiedziała Rebecca, żona Holetsa, w rozmowie z CNN.

Małżonkowie już wcześniej wielokrotnie rozważali sprawę adopcji, jakiegoś nieszczęśliwego oseska, ale chcieli poczekać, aż ich najmłodszy syn, nieco podrośnie. Jednak w tej sytuacji para nie mogła zwlekać. Trzy tygodnie później, narkomanka urodziła córeczkę, której dano imię Hope (Nadzieja). Dziecko urodziło się uzależnione od opiatów (tzw. noworodkowy zespół abstynencyjny - NAS). Przypadłość ta może powodować wiele problemów dla rosnących dzieci, takich jak zwiększona drażliwość, nadmierna aktywność autonomiczna i dysfunkcja przewodu żołądkowo-jelitowego, a także zaburzenia rozwojowe w późniejszym życiu. Jak wynika z danych przedstawionych przez agencje rządowe, tylko w USA, co 25 minut przychodzi na świat takie dziecko.

- Przyjąłem ten dar boży z wdzięcznością i pokorą, cieszę się, że Nadzieja będzie dorastać w naszej rodzinie. O okolicznościach jej narodzin opowiemy jej, jak będzie starsza – podsumował policjant. 

Warto poczytać

 1. 1270aaaborcja 25.09.2018

  Lewica chce zabijać zdrowe nienarodzone dzieci?

  Niedawna decyzja Irlandczyków o liberalizacji prawa aborcyjnego spotkała się z zachwytem ze strony środowisk lewicowych

 2. chrzescijanstwo-vs-islam-25092018 25.09.2018

  To już się dzieje w Niemczech! Allah zamiast krzyża. Budynek kościoła przemieniony w meczet

  Hamburski kościół ewangelicki zostanie przemieniony w meczet. Podobna sytuacja w Niemczech nie miała jeszcze miejsca

 3. kozlowska-25092018 25.09.2018

  Szczyt ignorancji wobec decyzji polskich władz. Kozłowska ponownie na terytorium UE

  Najpierw w Berlinie na zaproszenie Franka Schwabe, teraz w Brukseli na inwitacje Guya Verhofstadta oraz Rebecci Harms. Ludmiła Kozłowska, szefowa kontrowersyjnej fundacji Otwarty Dialog, ponownie wjechała na terytorium UE, ignorując ostrzeżenie polskich służb

 4. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 5. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 6. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 7. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook