Jedynie prawda jest ciekawa


To jeszcze Europa czy już Bliski Wschód? W tym kraju państwowe radio nadaje audycje po arabsku

28.08.2018
1270muslimer
To jeszcze Europa czy już Bliski Wschód? W tym kraju państwowe radio nadaje audycje po arabsku

Szwecja mierzy się z kolejną rewolucją kulturalną. Tradycyjne europejskie wartości systematycznie są tam wypierane z jednej strony przez ideologię multikulti z drugiej przez coraz bardziej inwazyjny wojujący islam.

Od kilku lat coraz głośniej mówi się o wielkich islamskich gettach, które powstają  w samych centrach szwedzkich miast. Świadkowie donoszą, że w niektórych regionach nie działa już nawet szwedzkie prawo a szariat. Państwo miało utracić zupełnie jurysdykcję m.in. nad centrum Malmo.  

Władze chyba nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, bo mimo protestów środowisk konserwatywnych coraz bardziej ustępują przybyszom z Afryki i Azji.

Można odnieść wrażenie, że rdzenni Szwedzi powoli stają się obywatelami drugiej kategorii. Najdobitniej świadczy o tym fakt, że publiczne radio Sveriges Radio zdecydowało oddać swoją antenę imigrantom, którzy nawet nie mówią po szwedzku. W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi postanowiono, że niektóre audycje i debaty będą nadawane wyłącznie w języku arabskim.

 - W tym roku w wyborach weźmie udział rekordowa liczba osób, które mają prawo do głosowania w wyborach samorządowych i okręgowych, a w dużej części pochodzą z krajów arabskich. Ważne jest, żeby ci ludzie wiedzieli, jak przebiega debata i za co odpowiadają poszczególne jej strony – mówi dyrektor programowa rozgłośni Samar Hadrous, bagatelizując problem.

Jednak jak podają zagraniczne media, język arabski powoli zaczyna język szwedzki z przestrzeni publicznej. Według portalu breitbart.com jest obecnie najczęściej uczonym obcym językiem w Szwecji. W tyle zostawił francuski, niemiecki, czy nawet angielski!  Podobnie zatrważające dane płyną ze szwedzkich szpitali. W Szwecji więcej dzieci rodzą kobiety nie mówiące po szwedzku niż Szwedki. Najwięcej z nich to przybysze z Somalii i Bliskiego Wschodu.Warto poczytać

 1. chrzescijanstwo-vs-islam-25092018 25.09.2018

  To już się dzieje w Niemczech! Allah zamiast krzyża. Budynek kościoła przemieniony w meczet

  Hamburski kościół ewangelicki zostanie przemieniony w meczet. Podobna sytuacja w Niemczech nie miała jeszcze miejsca

 2. kozlowska-25092018 25.09.2018

  Szczyt ignorancji wobec decyzji polskich władz. Kozłowska ponownie na terytorium UE

  Najpierw w Berlinie na zaproszenie Franka Schwabe, teraz w Brukseli na inwitacje Guya Verhofstadta oraz Rebecci Harms. Ludmiła Kozłowska, szefowa kontrowersyjnej fundacji Otwarty Dialog, ponownie wjechała na terytorium UE, ignorując ostrzeżenie polskich służb

 3. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 4. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 5. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 6. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 7. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 8. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook