Jedynie prawda jest ciekawa


Tak się kończy socjalizm! 13-latki zmuszane do prostytucji, aby walczyć z głodem

05.11.2017
prost05112017
Tak się kończy socjalizm! 13-latki zmuszane do prostytucji, aby walczyć z głodem

Wenezuela pogrąża się w humanitarnym kryzysie. Sytuacja jest już na tyle dramatyczna, iż w alarmującym tempie rośnie kilkunastoletnich dziewcząt, które muszą sprzedawać swoje ciało żeby przeżyć.

Raport amerykańskiego kanału hiszpańskojęzycznego Telemundo opisuje, że nawet 13-latki zmuszane są do tego, aby sprzedawać swoje ciało za żywność. – Ani moja matka, ani mój ojciec nie mogą dać mi potrzebnych rzeczy, takich jak jedzenie czy książki do szkoły – cytują jedną z dziewczyn autorzy raportu.

– Najbardziej potrzebujemy żywności. Kiedy budzisz się głodna i nie masz nic do jedzenia, to nie masz wyboru – mówi jedna z nastoletnich prostytutek. – Właśnie mijają dwa tygodnie, w czasie których jadłam tylko banany. Moja dieta składa się z surowych bananów i gotowanych bananów. Co mogę zrobić? Jedynie wyjść na ulicę – opisuje kolejna.

Według pracowników organizacji humanitarnych, już 45 tysięcy młodych dziewcząt zostało zmuszonych do pracy w charakterze seksualnych niewolnic i dziecięcych prostytutek. Brak żywności doprowadził już do tego, że kobiety za godzinę swoich usług pobierają od 80 do 160 tysięcy boliwarów, co odpowiada kwocie od dwóch do czterech dolarów amerykańskich. Jak informują autorzy raportu, nie jest jednak problemem to, żeby znaleźć nastolatki gotowe sprzedawać swoje działo za równowartość jednego dolara za godzinę.

Rządzona od lat przez socjalistów Boliwariańska Republika Wenezueli, bo tak oficjalnie nazywa się państwo położone w północnej części Ameryki Południowej, otrzymała od agencji Fitch rating tzw. „państwa śmieciowego”, czyli C. Oznacza to realne bankructwo, kraj jest zadłużony na 150 miliardów dolarów i nie spłaca swoich długów. Prawdopodobieństwo, że spłaci je w najbliższej przyszłości jest bliskie zeru. – Z uwzględnieniem wykupu obligacji państwowych, które już nie są realizowane, Fitch uważa, że niewypłacalność Wenezueli jest bardzo prawdopodobna – informuje agencja w swoim komentarzu.

Tragizm sytuacji polega m. in. na tym, iż mówimy o państwie, które posiada największe złoża ropy na świecie. Aktualna katastrofa gospodarcza i faktyczny upadek państwa to wynik nieudolnych rządów socjalistów, którzy trzymają się władzy pomimo masowych protestów społecznych. Na tę chwilę władze Wenezueli mogą liczyć jedynie na wsparcie z Rosji. Koncerny państwowe, zwłaszcza Rosneft przejmują wenezuelskie zasoby ropy i gazu w zamian za kolejne pożyczki.

To właśnie dzięki rosyjskim pieniądzom skorumpowana i nieudolna ekipa z prezydentem Maduro na czele wciąż rządzi krajem.

ac/telemundo/breitbart

Warto poczytać

 1. 1270dudaaustralia 17.08.2018

  Para prezydencka przyleciała do Melbourne; w sobotę początek wizyty w Australii

  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w piątek późnym wieczorem miejscowego czasu przylecieli do Melbourne; to pierwsze z trzech australijskich miast, które prezydent odwiedzi podczas oficjalnej wizyty w tym kraju. Para prezydencka uda się następnie do Nowej Zelandii.

 2. londyn06042018 17.08.2018

  Przestępca miał pecha. Chciał oblać kwasem Polaków

  Pewien młody mężczyzna chciał pieniędzy od jednego z klientów supermarketu we wschodnim Londynie. Gdy usłyszał odmowę wyciągnął z kieszeni butelkę z kwasem. Miał jednak pecha – trafił na Polaków

 3. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

 4. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

 5. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 6. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 7. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 8. niemcylas15082018 15.08.2018

  Trwa masowa wycinka Lasu Bawarskiego. „Ponad połowa drzewostanu zagrożona jest przez korniki”

  Harwestery na masową skalę wycinają właśnie ogromne połacie lasów naszego zachodniego sąsiada

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook