Jedynie prawda jest ciekawa


Tak przerzucają "uchodźców" do Europy. Policja przecierała oczy ze zdumienia

12.12.2017
127chlopieccas
Tak przerzucają "uchodźców" do Europy. Policja przecierała oczy ze zdumienia

Koszmarne odkrycie hiszpańskiej policji i służb granicznych. Podczas rutynowej kontroli na przejściu granicznym między Hiszpanią a Marokiem funkcjonariusze natknęli się na makabryczne znalezisko. Pod tablicą rozdzielczą jednego z samochodów, którego kierowca próbował przekroczyć granicę znajdował się 12-letni chłopiec.

Nastolatek najprawdopodobniej pochodzi z Gwinei i, jak tysiące jego rodaków skuszonych obietnicą Angeli Merkel, chciał dotrzeć do Europy w poszukiwaniu lepszego życia. O mały włos jego podróż mogła zakończyć się tragicznie. Jak poinformowały hiszpańskie służby, chłopiec był odwodniony, przestraszony i wycieńczony, a jego kończyny zdeformowane, co sugeruje, że podróżował w ten sposób przez dłuższy czas. Został znaleziony, kiedy hiszpańscy pogranicznicy zaczęli sprawdzać samochód za pomocą specjalnego skanera sensorycznego. Urządzenie pod tablicą samochodu zarejestrowało bicie jego serca.

- Chłopiec został znaleziony po wyczerpujących poszukiwaniach w miejscu, w którym nigdy byśmy się tego nie spodziewali. Oficer poczuł ciało osoby po tym, jak włożył swoją rękę pod tablicę rozdzielczą. Natychmiast wyrwał „deskę” i wtedy zobaczyliśmy jego – relacjonuje hiszpańska służba graniczna.

Pochodzący z Maroka mężczyzna, który próbował przewieźć chłopca został zatrzymany.    

Pf, fot. Guardia Civil

Warto poczytać

 1. 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

 2. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 4. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 5. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 6. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook