Jedynie prawda jest ciekawa


Tak muzułmanie handlują głosami wyborców. To dlatego politycy tak chętnie chcą ich sprowadzać?

10.09.2018
1270szwecjamuslims
Tak muzułmanie handlują głosami wyborców. To dlatego politycy tak chętnie chcą ich sprowadzać?

Mieli się uczyć demokracji, a tak naprawdę zaczynają być jej rozsadnikiem. Muzułmańscy uchodźcy doskonale zrozumieli, ile warte są głosy wyborców. Teraz sprzedają je w zamian za ustępstwa dotyczące ich wiary

Trzy tysiące głosów wyborców w zamian za budowę meczetu – jak informuje szwedzka telewizja publiczna, taką propozycję wystosowali do przedstawicieli Umiarkowanej Partii Koalicyjnej sztokholmscy muzułmanie z gminy Alba.

Według polityk partii Stiny Lundgren propozycja korupcyjna miała paść podczas spotkania wyborczego Partii Zielonych, które miało miejsce w jednym z meczetów. Muzułmański przedstawiciel Zielonych Alim Khalilem zapewnił politycznych konkurentów, że przekaże im 3 tys. głosów z własnej puli, byleby tylko powstał nowy meczet.

W zamian za wsparcie inicjatywy walki o pozwolenie na budowę, imamowie mieliby zachęcać swoich „parafian” do głosowania na „przyjaciół wiary muzułmańskiej”. Co ciekawe, taka liczba głosów wystarczyłaby do odsunięcia od władzy w gminie dotychczasowej lewicowej koalicji i utworzenie nowego sojuszu Zieloni-Umiarkowana Partia Koalicyjna.

Przedstawiciele tego ostatniego ugrupowania zapewniają, że odrzucili ofertę.

Ciekawe, jak w podobnej sytuacji zachowaliby się niektórzy polscy politycy…


Warto poczytać

 1. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 2. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 3. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 4. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 5. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 6. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 7. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 8. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook