Jedynie prawda jest ciekawa


Nie kryją już swoich intencji! Niemiecka minister wezwała do wspierania "ruchu oporu" w Polsce

03.11.2017
UrsulavonderLeyenwiki
Nie kryją już swoich intencji! Niemiecka minister wezwała do wspierania "ruchu oporu" w Polsce

Przedstawiciele niemieckiego rządu coraz mniej kryją się ze swoimi intencjami wobec wybranych przez Polaków władz. - Musimy wesprzeć ruch oporu w Polsce - powiedziała minister obrony tego państwa.

Informację podał dziennikarz "Sieci" Stanisław Janecki. Ursula von der Leyen wypowiedziała te słowa podczas rozmowy w stacji ZDF. - Gen. Erich von dem Bach-Zelewski tym się zajmie? - ironizował Janecki.

Ursula von der Leyen, minister obrony Niemiec: "Musimy wesprzeć ruch oporu w Polsce". Gen. Erich von dem Bach-Zelewski tym się zajmie? pic.twitter.com/5mjUfq38BA


Na słowa minister zareagował już korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz, który zauważył, że von der Leyen jest uznawana za najbardziej "niekompetentną minister w rządzie Merkel".

Długo to już nie potrwa. Sondaże uważają ją za najbardziej niekompetentną minister w rządzie Merkel 
W maju o kłopotach Ursuli von der Leyen mówiono w całej Europie. Niemieckiej minister zarzucano odpowiedzialność za skandale w Bundeswehrze. - Bundeswehra ma wiele problemów, ale kiedy pani von der Leyen twierdzi, że boryka się ona z kryzysem przywództwa, to wtedy trzeba, rzecz jasna, powiedzieć, że dowodzenie zaczyna się u samej góry - powiedział wówczas pełnomocnik rządu federalnego ds. obronności Hans-Peter Bartels. 

Von der Leyen pełni funkcje ministerialne od początku pełnienia przez Angelę Merkel funkcji kanclerza RFN. W latach 2005-2009 była Ministrem ds. rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży Niemiec, później zaś Ministrem pracy i spraw społecznych Niemiec. Od 2013 roku jest szefem Ministerstwa Obrony.

KH
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

 2. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 3. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 4. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 5. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

 6. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 7. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook