Jedynie prawda jest ciekawa


Szef Niemieckiego MSW stawia diagnozę: „Migracja matką wszystkich problemów”

06.09.2018
seehofer06092018
Szef Niemieckiego MSW stawia diagnozę: „Migracja matką wszystkich problemów”

- Migracja jest matką wszystkich problemów politycznych w Niemczech- takie słowa powiedział w wywiadzie Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer.

Według Seehofera, Niemcy są bardzo podzielonym krajem. „Powodem tego nie jest sama polityka wobec uchodźców, ale kwestia migracji jest matką wszystkich problemów politycznych w tym kraju” – powiedział w wywiadzie dla dziennika „Rheinische Post”. Wiele osób przypisuje troski społeczne kwestii migracji. Jeśli nie uda się zmienić kursu, „będziemy nadal tracić zaufanie” – stwierdził szef bawarskiej CSU.

Podobną opinie na temat sytuacji w kraju ma Alexander Dobrindt- Szef grupy krajowej CSU w Bundestagu. W wywiadzie udzielonym dla telewizji n-tv powiedział - „Fakt, że tematyka uchodźców na trwałe zmieniła sytuację polityczną i krajobraz polityczny, jest bezsporny. Odcisnęło to wyraźne piętno na scenie politycznej, widać to po wynikach sondaży”.

W innym wywiadzie dla „Rheinische Post”, niemiecki minister spraw wewnętrznych, skrytykował plan ustawy imigracyjnej, która regulując napływ fachowców dałaby szanse uchodźcom na prace i nowe perspektywy życia w Niemczech. „Kto ubiega się o azyl i otrzymuje prawo pobytu, ma prawo do pracy. Kto z kolei ubiega się o azyl i go nie otrzyma, musi opuścić kraj. Tej zasady nie chcemy zmieniać” – stwierdził. Jeśli Niemcy zaczną przyznawać prawo pobytu tym, którzy podejmą pracę, „możemy sobie wtedy darować wszystkie te procedury azylowe” – dodał Seehofer.

dw.com

Fot: PAP/EPA/ALEXANDER BECHER

Warto poczytać

 1. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 2. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 4. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 5. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 6. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 7. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook