Jedynie prawda jest ciekawa


Szef rosyjskich komunistów apeluje do Putina „Pora przyjąć Donbas w skład Rosji”

11.09.2018
ziuganow-11092018
Szef rosyjskich komunistów apeluje do Putina „Pora przyjąć Donbas w skład Rosji”

Powrócił temat uznania Donbasu za część terytorium rosyjskiego. Tym razem aneksji tego regionu domaga się szef Komunistycznej Partii Rosji Giennadij Ziuganow.

Lider rosyjskich komunistów uznał, że prezydent Władimir Putin powinien szybko działać ,,natychmiast przejmując Donbas w skład państwa rosyjskiego”. Jego zdaniem w pierwszej kolejności Rosja powinna uznać republikę doniecką oraz ługańską „tak jak to miało wcześniej miejsce z Abchazją i Osetią Południową, co powinno zakończyć spory w tych regionach”. Jego zdaniem mieszka tam wielu przyjaciół Rosjan, którzy popierają działania rosyjskiego państwa.

Dodatkowo wysnuł oskarżenia pod adresem władz Kijowa o „ciągłe ostrzeliwanie” Doniecka i okolic, a także atakowanie przywódców proklamowanych przez stronę rosyjską republik. Efektem tego miało być zabójstwo byłego lidera tzw. donieckiej republiki Aleksandra Zacharczenki.

Ziuganow od 1966 roku był związany z Komunistyczną Partią Związku Radzieckiego. Na początku lat 80 został regionalnym szefem partii komunistycznej ds. ideologii w Orle. Kilka lat później został instruktorem partyjnym w dziale agitacji i propagandy KC KPZR, a pod koniec istnienia ZSRR został zastępcą szefa propagandy w partii. Od początku sprzeciwiał się reformom proponowanym przez Gorbaczowa i Jelcyna, wstępując do Komunistycznej Partii Rosji w 1990, gdzie został jej głównym ideologiem. Trzy lata później stanął na czele ugrupowania, sprawując w tym czasie swoją funkcję aż do dziś. Ziuganow kilka razy startował w wyborach prezydenckich, jednakże bez skutku. 

JD/ Rzeczpospolita/ Wikipedia

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 2. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 3. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 4. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 5. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 6. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 7. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook