Jedynie prawda jest ciekawa


Szef rosyjskich komunistów apeluje do Putina „Pora przyjąć Donbas w skład Rosji”

11.09.2018
ziuganow-11092018
Szef rosyjskich komunistów apeluje do Putina „Pora przyjąć Donbas w skład Rosji”

Powrócił temat uznania Donbasu za część terytorium rosyjskiego. Tym razem aneksji tego regionu domaga się szef Komunistycznej Partii Rosji Giennadij Ziuganow.

Lider rosyjskich komunistów uznał, że prezydent Władimir Putin powinien szybko działać ,,natychmiast przejmując Donbas w skład państwa rosyjskiego”. Jego zdaniem w pierwszej kolejności Rosja powinna uznać republikę doniecką oraz ługańską „tak jak to miało wcześniej miejsce z Abchazją i Osetią Południową, co powinno zakończyć spory w tych regionach”. Jego zdaniem mieszka tam wielu przyjaciół Rosjan, którzy popierają działania rosyjskiego państwa.

Dodatkowo wysnuł oskarżenia pod adresem władz Kijowa o „ciągłe ostrzeliwanie” Doniecka i okolic, a także atakowanie przywódców proklamowanych przez stronę rosyjską republik. Efektem tego miało być zabójstwo byłego lidera tzw. donieckiej republiki Aleksandra Zacharczenki.

Ziuganow od 1966 roku był związany z Komunistyczną Partią Związku Radzieckiego. Na początku lat 80 został regionalnym szefem partii komunistycznej ds. ideologii w Orle. Kilka lat później został instruktorem partyjnym w dziale agitacji i propagandy KC KPZR, a pod koniec istnienia ZSRR został zastępcą szefa propagandy w partii. Od początku sprzeciwiał się reformom proponowanym przez Gorbaczowa i Jelcyna, wstępując do Komunistycznej Partii Rosji w 1990, gdzie został jej głównym ideologiem. Trzy lata później stanął na czele ugrupowania, sprawując w tym czasie swoją funkcję aż do dziś. Ziuganow kilka razy startował w wyborach prezydenckich, jednakże bez skutku. 

JD/ Rzeczpospolita/ Wikipedia

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 2. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 3. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 4. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 5. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 6. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 7. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 8. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook