Jedynie prawda jest ciekawa


Spiderman istnieje! Wspiął się po budynku by uratować dziecko [WIDEO]

28.05.2018
Paryzdzieckott
Spiderman istnieje! Wspiął się po budynku by uratować dziecko [WIDEO]

Do niezwykłego wydarzenia doszło w sobotę w Paryżu. 22-letni imigrant w zaledwie kilka sekund wspiął się po czterech piętrach budynku, by uratować zwisające na balkonie dziecko.

Do wydarzenia doszło w paryskiej osiemnastej dzielnicy. 4-letnie dziecko pod nieobecnością rodziców weszło na balkon i zsunęło się z niego, zwisając na czwartym piętrze budynku. Dziecko próbował uratować sąsiad, jednak nie był w stanie go złapać. 

Wtedy do akcji wkroczył dwudziestodwuletni Mamoudou Gassama, imigrant z Mali, który przechodząc ulicą, zauważył zbierający się na niej tłum gapiów. Gassama w zaledwie kilka sekund wspiął się po czterech piętrach budynku i przeniósł dziecko w bezpieczne miejsce. - Dzięki Bogu, uratowałem go - powiedział później w rozmowie z Le Parisien. - Gram w piłkę, biegam, idę na siłownię - dodał, zapytany o swoją kondycję fizyczną, która pozwoliła mu tak szybko przenieść się kilka pięter w górę. 

Na bohaterskiego 22-latka czekają teraz splendory. W poniedziałek Gassama spotkał się z prezydentem Francji, Emmanuelem Macronem, który osobiście podziękował za jego wyczyn.


kh/thesun/leparisien

Warto poczytać

 1. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 2. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 3. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 4. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 5. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 7. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook