Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczny wyrok dla mordercy, który z zimną krwią zamordował 15-latkę

03.09.2018
1270niemiaszki
Skandaliczny wyrok dla mordercy, który z zimną krwią zamordował 15-latkę

Jest finał głośnego procesu w sprawie morderstwa 15-letniej Mii, do jakiego doszło w grudniu 2017 roku w niemieckim Kendel. Nastolatka padła ofiarą zazdrosnego Afgańczyka, który nie mógł znieść, że dziewczyna go zostawiła. Napastnik zadał jej kilka ciosów nożem – dziewczyna zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych ran. Za zabójstwo z zazdrości i zemsty mężczyzna został skazany na 8,5 roku pozbawienia wolności.

Od początku sprawa budziła szereg kontrowersji – poszło przede wszystkim o wiek mordercy. Uchodźca z Afganistanu Abdul D. przekonywał, że w chwili popełnienia morderstwa miał zaledwie 15 lat. Danych tych nie udało się jednak potwierdzić niemieckim służbom. Policja przekonuje, że mężczyzna kłamał, a  w chwili zabójstwa mógł mieć nawet 20 lat, co stawiałoby go zupełnie w innym świetle.

Sąd jednak wziął pod uwagę młody wiek sprawcy i fakt, że działał on pod wpływem silnych emocji.  Oburzenia wyrokiem nie kryje prokuratura, jak i wielu Niemców. W małym miasteczku, jakim jest Kendel, postawiono w stan godowości wszystkie siły policji. Władze, mając na uwadze to, co dzieje się w Chemnitz, spodziewają się silnych protestów społecznych.

Jak przypomina „Deutche Welle” „kilkanaście dni przed tragedią Mia złożyła doniesienie na byłego chłopaka. Chodziło o zniewagę, przymus, groźby i pogwałcenie praw osobistych. Dwa dni później skargę do policji wniósł też ojciec nastolatki”. Niestety policja nie zainterweniowała, co skończyło się tragedią.


Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook