Jedynie prawda jest ciekawa


Skandaliczna książka dla młodzieży w Finlandii! Czy tak ma wyglądać kształcenie naszych dzieci?

30.05.2018
ksiazka
Skandaliczna książka dla młodzieży w Finlandii! Czy tak ma wyglądać kształcenie naszych dzieci?

„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie” - mówił dawno temu Jan Zamoyski. Słowa Hetmana Wielkiej Korony można spokojnie cytować z przekładem na dzisiejsze czasy i rozszerzyć nie tylko na Polskę, ale także dla innych państw.

W przypadku Finlandii nie wskazuje to na nic dobrego. Do internetu wyciekły zdjęcia fińskiego podręcznika dla młodych ludzi dotyczący tematyki edukacji seksualnej. Przedstawione w nim ilustracje Jutty Kivilompolo zdecydowanie nie nadają się na publikacje przekazywane młodym ludziom, prezentując wulgarne treści dotyczące czynności seksualnych zarówno dla par heteroseksualnych, jak i homoseksualistów. 

Opisywany podręcznik spotkał się z ciepłym przyjęciem przez aktywistów lewicowych, wierzących, iż jest to kolejny krok ku wymarzonej tolerancji i postępowości. Z kolei ludzie związani z prawicą zdecydowanie krytykują zawarte w nim treści, uznając je za degustujące oraz szkodliwe dla umysłów młodych ludzi, domniemanych adresatów tej kontrowersyjnej publikacji. 

Tutaj link odsyłający do podręcznika. Wchodzą państwo na własną odpowiedzialność

JD

Warto poczytać

 1. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 2. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 3. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 4. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 5. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

 6. duda-trump-19092018 19.09.2018

  Krajobraz po wizycie Dudy w USA. Co udało się wygrać Polakom w Białym Domu?

  Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń nikomu, kto uważnie śledził temat. Nie była jednak pozbawiona znaczenia. Co udało się Polakom przywieźć z Waszyngtonu?

 7. Maduro-19092018 19.09.2018

  Wenezuela głoduje, Maduro zajada się stekami

  Prezydent Wenezueli Maduro zatrzymał się na obiad w tureckiej restauracji. Wywołał tym samym ogromny skandal

 8. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 19.09.2018

  Szaleństwo australijskiej feministki. Uważa współżycie z partnerem za czyn gorszy od zgwałcenia

  Pochodząca z Australii pisarka Germaine Greer znana jest ze swoich feministycznych poglądów, a przede wszystkim zaskakujących teorii dotyczących kobiet i mężczyzn w swoich publikacjach. Jednak tym razem feministka swoim najnowszym poglądem przeszła samą siebie

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook