Jedynie prawda jest ciekawa


Seria brutalnych gwałtów w mieście opanowanym przez emigrantów. Szwedzi mają dość

21.12.2017
Malmo21122017
Seria brutalnych gwałtów w mieście opanowanym przez emigrantów. Szwedzi mają dość

Jak poinformował „The Daily Mail”, na ulice szwedzkiego Malmö wyszły w środę „setki protestujących”. Wszystko przez zalecenia policji, która nalega by kobiety nocami nie wychodziły same z domów, a jeśli już, to żeby chodziły parami lub korzystały z taksówek.

Policja wydała swoje zalecenia po serii brutalnych gwałtów w mieście. 4 listopada do zbiorowego zgwałcenia doszło w północnej części miasta, a już dziesięć dni później do zbiorowego ataku doszło na przystanku autobusowym w centrum Malmo. Z kolei w ubiegłą sobotę na placu zabaw nieznani mężczyźni zgwałcili 17-letnią dziewczynę.

Policja nie wyklucza powiązania pomiędzy trzema zgwałceniami. Do tej pory wiadomo, że we wszystkich trzech przypadkach ofiarami były nastoletnie kobiety, zaś napastnikami byli młodzi mężczyźni. Do ataków dochodziło pomiędzy północą, a trzecią nad ranem.

Zalecenia policji wywołały wściekłość mieszkańców i mimo że to „niefortunne” oświadczenie zostało szybko wycofane, wyszli oni na ulice.

Protestujący nosili między innymi plansze z zaadresowanym do premiera kraju zawołaniem „Weź swoją odpowiedzialność”, czy „Nie chcemy gwałcicieli na naszych ulicach”. Uczestnicy protestu domagali się również zaostrzenia kar za gwałt. Jak tłumaczyła jedna z protestujących, w Szwecji za gwałt można nie ponieść kary. To nawiązanie do głośnego procesu dotyczącego pięciu mężczyzn oskarżonych o zgwałcenie kobiety na przedmieściach Sztokholmu w 2016 roku. We wtorek zostali oni uniewinnieni przez sąd. Powód? Brak wystarczających dowodów. Sąd zwrócił uwagę na liczne nieprawidłowości w śledztwie policji.

Do wyroku nawiązała również organizatorka protestu Camilla Lundgren, która przekonuje że „mamy rząd, który twierdzi że jest profeministyczny,a jednocześnie nie działa gdy nasz system prawa daje do zrozumienia, że ciała kobiet są własnością publiczną.

kh/dailymail/rt.com
Fot: instagram

Warto poczytać

 1. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 2. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 3. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 4. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 5. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

 6. duda-trump-19092018 19.09.2018

  Krajobraz po wizycie Dudy w USA. Co udało się wygrać Polakom w Białym Domu?

  Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń nikomu, kto uważnie śledził temat. Nie była jednak pozbawiona znaczenia. Co udało się Polakom przywieźć z Waszyngtonu?

 7. Maduro-19092018 19.09.2018

  Wenezuela głoduje, Maduro zajada się stekami

  Prezydent Wenezueli Maduro zatrzymał się na obiad w tureckiej restauracji. Wywołał tym samym ogromny skandal

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook