Jedynie prawda jest ciekawa


San Francisco chce ukarać Wałęsę

18.03.2013

Wypowiedź Lecha Wałęsy o homoseksualistach wywołała spore zamieszanie w Stanach Zjednoczonych. Część władz San Francisco chce zmienić nazwę ulicy miasta, która nosi imię polskiego noblisty.

Słowa byłego prezydenta o homoseksualistach wciąż wywołują burzę. Przypomnijmy, co stwierdził Wałęsa w rozmowie z tvn 24: "Ja sobie nie życzę, żeby ta mniejszość, z którą się nie zgadzam (...) wychodziła na ulice i moje dzieci, i wnuki bałamuciła jakimiś tam mniejszościami!" - oceniał Wałęsa.

Jak się okazuje, słowa Wałęsy dotarły także za granicę. Po potępiających je głosach publicystów i dziennikarzy, przyszła pora na władze jednego z amerykańskich miast. Jedna z kobiet zasiadających we władzach San Francisco domaga się zmiany nazwy ulicy, która - przynajmniej do tej pory - nosi imię polskiego noblisty. Swoje poparcie zapowiedział już jej kolega z władz - David Campos, otwarty homoseksualista. Procedura zmiany nazwy jest jednak skomplikowana i czasochłonna - może trwać nawet kilka lat.

Domagająca się zmiany nazwy Kim proponuje, aby zamiast imienia Wałęsy, mała ulica opodal ratusza w centrum metropolii nosiła imię Toma Wadella, aktywisty walczącego o prawa mniejszości homoseksualnej w USA. Jak czytamy na portalu tvn24.pl, tabliczki z imieniem Lecha Wałęsy wiszą między innymi na budynku, w którym mieści się klinika świadcząca usługi zmiany płci.

svit, tvn24.pl

[Fot. Profil Lecha Wałęsy na Facebooku]

Warto poczytać

 1. trump11042018 21.08.2018

  Ogromne kłopoty Donalda Trumpa. Jego prawnik oddał się w ręce FBI

  Były osobisty prawnik Donalda Trumpa Michael Cohen oddał się we wtorek w ręce FBI - podała telewizja CNN.

 2. CelesteAyala21082018 21.08.2018

  Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

  To zdjęcie podbija internet. Celeste Ayala pełniąc służbę w szpitalu w Buenos Aires nakarmiła własną piersią porzucone i zaniedbane niemowle. Młoda policjantka została okrzyknięta bohaterką.

 3. 1270ilsamijk 21.08.2018

  Dyrektor przedszkola przebrał dzieci za bojowników ISIS

  Indonezja, największe państwo muzułmańskie na świecie, ma ogromny problem z Państwem Islamskim. Jego „bojownicy” mają swoje komórki w każdej prowincji i regularnie dokonują ataków terrorystycznych na mieszkańców

 4. szahidapas21082018 21.08.2018

  W zamachach w Czeczeni brały udział dzieci. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie

  W Czeczenii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, doszło w poniedziałek do czterech ataków na policję - podają rosyjskie media. W ich wyniku zginął jeden funkcjonariusz, a kilku zostało rannych.

 5. trump21082018 21.08.2018

  „Lubię go, on mnie lubi”. Trump chciałby ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem

  W poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Reuters prezydent USA Donald Trump powiedział, że "najprawdopodobniej" znowu spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, aby ponownie rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 6. 1270sencow 21.08.2018

  To już setny dzień głodówki. Stan zdrowia Sencowa jest bardzo zły

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ponownie zażądało od władz Rosji uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej dalekiej północy. We wtorek mija setny dzień jego protestu.

 7. police24072018 21.08.2018

  Dwie Polki brutalnie zaatakowane w Londynie. Są w stanie krytycznym

  Dwie Polki w wieku 30 i 64 lat, zaatakowane w Londynie przez 27-letniego mężczyznę, który wielokrotnie uderzył je młotkiem, trafiły w niedzielę w stanie krytycznym do szpitali. Policja zatrzymała sprawcę napaści.

 8. 1270riodiler 20.08.2018

  Obława na narkodilerów w Rio de Janeiro

  Co najmniej 14 osób zginęło w poniedziałek w operacjach policji i wojska wymierzonych w handlarzy narkotyków w fawelach Rio de Janeiro i pobliskim mieście Niteroi - poinformowała brazylijska armia i media. Liczba ofiar może wzrosnąć.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook