Jedynie prawda jest ciekawa


Rosja znowu szczuje przeciw USA

19.12.2017
1270pucintruymp
Rosja znowu szczuje przeciw USA

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył we wtorek, że nowa strategia bezpieczeństwa narodowego USA świadczy o tym, iż Waszyngton nie akceptuje "świata wielobiegunowego"; dokument ten - zdaniem Pieskowa - ma "charakter imperialny".

"Pobieżna lektura strategii, szczególnie tych części, gdzie wymieniany jest w taki czy inny sposób nasz kraj, pokazuje, że dokument ma charakter imperialny, widać niechęć do rezygnacji ze świata jednobiegunowego" - powiedział rzecznik Kremla. Ocenił, że widoczny jest w strategii "brak akceptacji dla świata wielobiegunowego".

Pieskow zastrzegł jednak, że Moskwa dostrzega pewne "skromne akcenty pozytywne" dotyczące Rosji. Wymienił wśród nich gotowość do współpracy z Moskwą "w sferach, które są zgodne z interesami Amerykanów". "To jest absolutnie zbieżne z naszym podejściem, które deklarował prezydent Rosji Władimir Putin, dlatego że Moskwa także dąży do współpracy z USA tam, gdzie jest to dla nas korzystne i w takim stopniu, w jakim gotowi są dążyć nasi koledzy amerykańscy" - powiedział przedstawiciel Kremla.

Pieskow zapewnił przy tym, że Rosja nie może pogodzić się z postawą wobec niej - wyrażoną jego zdaniem w amerykańskiej strategii - jako wobec zagrożenia dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciel Kremla zapowiedział też, że nowa strategia bezpieczeństwa narodowego USA zostanie uważnie przestudiowana "we wszystkich odpowiednich resortach".

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

Warto poczytać

 1. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 2. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

 3. duda-trump-19092018 19.09.2018

  Krajobraz po wizycie Dudy w USA. Co udało się wygrać Polakom w Białym Domu?

  Wizyta prezydenta Dudy w Waszyngtonie nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń nikomu, kto uważnie śledził temat. Nie była jednak pozbawiona znaczenia. Co udało się Polakom przywieźć z Waszyngtonu?

 4. Maduro-19092018 19.09.2018

  Wenezuela głoduje, Maduro zajada się stekami

  Prezydent Wenezueli Maduro zatrzymał się na obiad w tureckiej restauracji. Wywołał tym samym ogromny skandal

 5. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 19.09.2018

  Szaleństwo australijskiej feministki. Uważa współżycie z partnerem za czyn gorszy od zgwałcenia

  Pochodząca z Australii pisarka Germaine Greer znana jest ze swoich feministycznych poglądów, a przede wszystkim zaskakujących teorii dotyczących kobiet i mężczyzn w swoich publikacjach. Jednak tym razem feministka swoim najnowszym poglądem przeszła samą siebie

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook