Jedynie prawda jest ciekawa


Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

23.04.2018
1270ukarfanm
Rosja od lat planowała zaatakować Ukrainę i zabrać Krym. Są dowody

Ukraińcy zgodnie podkreślają, że ten dokument to polityczna bomba. Rosjanie już dużo wcześniej kreślili plany agresji na Ukrainę, a zmiana władzy po Euromajdanie i odsunięcie Janukowycza stanowiły wyłącznie pretekst do ataku. Do inwazji i tak najprawdopodobniej by doszło, nawet gdyby Janukowycz dalej był prezydentem.

Ukraińskie media żyją dziś dokumentem przedstawionym przez prokuraturę, a sporządzonym przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy w styczniu 2013 roku, czyli blisko rok przed wydarzeniami, jakie miały miejsce na Majdanie,. Z raportu przekazanego przez ówczesnego szefa SBU Igora Kalinina (wkrótce po tym podał się do dymisji) jasno wynika, że Rosja planuję „agresywną ekspansję”. Kalinin, z pochodzenia Rosjanin, jasno pisał, że zagrożone jest bezpieczeństwo narodowe Ukrainy, a rosyjskie służby i kapitał masowo eksplorują wszelkie sfery państwa, ciesząc się wsparciem Kremla.

Kalinin, dawny agent KGB, nie miał wątpliwości, że rosyjskie działania wymierzone są na rozbicie integralności państwowej swojego sąsiada. Ówczesny szef SBU zwracał także uwagę na częste wizyty rosyjskich polityków w takich regionach Ukrainy, jak Krym, czy Donieck i nawiązywanie kontaktów z lokalnymi ukraińskimi politykami i biznesmenami i wspieranie organizacji separatystycznych.

lyst_kalinina_yanukovychu_st1

Przedstawione przez prokuraturę dokumenty jasno pokazują, że Rosja przygotowywała się do scenariusza przejęcia części Ukrainy niezależnie od tego, czy władzę w Kijowie sprawowali przychylni jej politycy pokroju Wiktora Janukowycza, czy opozycja. To dokument obalający całą rosyjską narrację, jakoby działania zielonych ludzików zostały sprowokowane przez rewolucję Majdanu. Raport pokazuje jeszcze jedną rzecz. Jedynym zachodnim europejskim politykiem, który widział to zagrożenie i ostrzegał przed nim był Lech Kaczyński. Zaledwie 5 lat wcześniej mówił o tym podczas demonstracji w Tblisi, gdzie pojechał, by przeciwstawić się rosyjskiej agresji na Gruzję.

Kilkanaście lat przed Kaczyńskim o takim scenariuszu mówił też prezydent Czeczenii Dżochar Dudajew. Także i on dostrzegał narastanie imperialistycznych zakusów Rosji, które będą musiały znaleźć ujście na Kaukazie, Ukrainie czy w Krajach Bałtyckich. Obaj prezydenci: Kaczyński i Dudajew zginęli tragicznie. Kaczyński w niewyjaśnionej jeszcze katastrofie pod Smoleńskiem, a Dudajew w wyniku zamachu przeprowadzonego przez rosyjskie służby specjalne…


Piotr Filipczyk


Warto poczytać

 1. 1270genoa 14.08.2018

  35 ofiar katastrofy wiaduktu we Włoszech

  Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się we wtorek wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu. Wcześniej szef MSW Matteo Salvini mówił o ok. 30 ofiarach śmiertelnych.

 2. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

 3. 1270syskryminacja 14.08.2018

  Tak dyskryminują fenimistki. I gdzie tu równouprawnienie?

  Osoba udająca się na urlop nie może narzekać na brak potencjalnych miejsc, w których można się zatrzymać. Tysiące hoteli, hosteli i kurortów rywalizują na wszelkie możliwe sposoby o nowych klientów

 4. szwecja14082018 14.08.2018

  Gangi podpalają samochody w Szwecji. Spłonęło blisko 90 aut [WIDEO]

  Co najmniej 88 samochodów podpaliły w nocy z poniedziałku na wtorek w Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji grupy zamaskowanych i ubranych na czarno młodych ludzi - poinformowały szwedzkie media.

 5. isis14082018 14.08.2018

  ONZ: Państwo Islamskie nadal silne. Jeszcze do kilkudziesięciu tysięcy bojowników w Syrii i Iraku

  Mimo militarnych niepowodzeń, dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) ma jeszcze w Syrii i Iraku od 20 tys. do 30 tys. bojowników, rozmieszczonych mniej więcej po równo w obu tych krajach - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu ONZ.

 6. 1270sencow 13.08.2018

  Ponad sto znanych osobistości wzywa Rosję do uwolnienia Sencowa

  Ponad sto znanych osobistości z Francji i ze świata, w tym francuska minister kultury Francoise Nyssen i reżyser Jean-Luc Godard, wystosowało w poniedziałek na łamach dziennika "Le Monde" apel do władz Rosji o uwolnienie ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa.

 7. 1270paniania 13.08.2018

  Brutalny atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Dostała za to, że jest z Polski!

  Kolejny rasistowski atak na naszą rodaczkę za granicą. Tym razem jego ofiarą padła mieszkająca w miasteczku Tipton pod Birmingam Ania Maria Serafin Podolska. Kobieta podzieliła się swoją opowieścią na Facebooku

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook