Jedynie prawda jest ciekawa


Rewolucja w kościele, czy czeka nas rozłam? Papież daje zielone światło rozwodom?

13.04.2018
1270papiezkomunia
Rewolucja w kościele, czy czeka nas rozłam? Papież daje zielone światło rozwodom?

Nadchodzą historyczne zmiany. Niemieccy biskupi podjęli decyzję, że rozwodnicy pozostający w nowych związkach będą mogli przystępować do komunii. Taka jest wola papieża?

Pontyfikat papieża Franciszka już dziś uchodzi za jeden z najbardziej „postępowych”. Papież wiele razy udowodnił, że Kościół powinien wychodzić naprzeciw człowieka, nawet jeśli miałoby to oznaczać odstępstwa od doktryny. Tym razem jednak, nawet dla wielu liberalnych katolików, zmiany idą za daleko.

Jak informują niemieckie chrześcijańskie portale, tamtejsza diecezja Spiry z siedzibą w Bambergu, jedna z najstarszych diecezji Niemiec, zainspirowana słowami Ojca Świętego, postanowiła umożliwić rozwodnikom żyjącym w pozasakramentalnych związkach przyjmowanie komunii świętej.

Biskup  Bambergu, Karl-Heinz Wiesemann podkreślił, że chce, by „każdy, nawet rozwodnik żyjący z innym partnerem niż jego sakramentalny, czuł się w Kościele w pełni jak w domu”. Decyzja hierarchy Spiry to wcielenie w życie postanowienia niemieckiego episkopatu, w myśl którego, osoby mimo ważności małżeństw, a pozostające w nowych związkach „mogą w pełni korzystać z sakramentu”.

Jak podkreślają konserwatywni niemieccy komentatorzy, taka decyzja to cios w zasadę nierozerwalności małżeństwa, całkowicie niezgodna z nauczaniem Kościoła, która może skutkować jeszcze większa liczbą rozwodów i wybiórczym traktowaniem bożych przykazań.

Niemieccy biskupi podkreślają jednak, że ich postanowienie, to realizacja w praktyce papieskiej myśli zawartej w adhortacji Amoris laetitia.


Warto poczytać

 1. trump23072018 23.07.2018

  Trump ostrzega Iran. "Nigdy, przenigdy nie groźcie Stanom Zjednoczonym"

  Prezydent USA Donald Trump na Twitterze ostrzegł władze Iranu, by "nigdy, przenigdy" nie groziły Stanom Zjednoczonym, i zagroził poważnymi konsekwencjami. W niedzielę prezydent Iranu Hasan Rowhani przestrzegał Waszyngton przed wojną z jego krajem.

 2. antifa23072018 23.07.2018

  Planował zamach terrorystyczny. Policja podejrzewa, iż jest członkiem Antify

  Policja z Południowej Dakoty aresztowała 43-letniego Marka Einerwolda. W jego domu odnaleziono arsenał broni palnej oraz materiały do budowy bomb. Wiele wskazuje na to, że był również członkiem tzw. Antify, a policjanci są przekonani, że planował dokonanie zamachu terrorystycznego.

 3. torturyrosja23072018 23.07.2018

  Tak wyglądają rosyjskie więzienia. Do sieci wyciekł film z tortur! [WIDEO]

  W kolonii karnej w Jarosławiu w centralnej Rosji odsunięto od służby 17 funkcjonariuszy więziennych zidentyfikowanych na nagraniu wideo, na którym zarejestrowano bicie jednego z więźniów - poinformowała w niedzielę późnym wieczorem niezależna "Nowaja Gazieta".

 4. 1270mordererer 23.07.2018

  Masakra w Kanadzie. Kilkanaście ofiar strzelaniny

  Policja: jedna ofiara śmiertelna, 13 rannych po strzelaninie w Toronto

 5. 1270niemieckiewojsko 22.07.2018

  Polacy będą służyć w niemieckiej armii?

  Bundeswehra znów rozważa pomysł naboru obywateli z państw UE

 6. polska-usa-niagara-22072018 22.07.2018

  Piękny gest USA wobec Polski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Zobacz co zrobili

  Wodospad Niagara zaświecił się na biało-czerwono. Jest to gest ze strony USA z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

 7. strazacy22072018 22.07.2018

  Szwedzi nie mogą wyjść z podziwu dla naszych strażaków, którzy ratują ich kraj. „Dziękujemy Ci Polsko!”

  Szwedzi witają polskich strażaków KGPSP, którzy udzielą wsparcia swoim szwedzkim kolegom w walce z ogniem trawiącym lasy

 8. papiez20062018 22.07.2018

  Papież Franciszek apeluje, aby nie powtarzały się tragedie łodzi z imigrantami

  Papież Franciszek wezwał w niedzielę wspólnotę międzynarodową, by dołożyła starań, aby nie powtórzyły się katastrofy łodzi z migrantami na Morzu Śródziemnym. Apelował o zagwarantowanie bezpieczeństwa i poszanowanie godności oraz praw wszystkich

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook