Jedynie prawda jest ciekawa


„Rasizm dnia powszedniego”. Kuriozalne żądanie rodziców chorego dziecka wobec niemieckiego szpitala

10.09.2018
dzieckoszpital10092018
„Rasizm dnia powszedniego”. Kuriozalne żądanie rodziców chorego dziecka wobec niemieckiego szpitala

W klinice dziecięcej w Branderburgu doszło do przykrego incydentu. Rodzice chorego dziecka zażądali od władz szpitala, aby ich potomek nie przebywał w sali z dziećmi obcokrajowców. Jak argumentowali „cudzoziemcy +przywleką+ choroby”. O sprawie powiadomił portal „rmf24.pl”.

Szef kliniki Hans Kössel w rozmowie z "Berliner Zeitung" potwierdził, że taki incydent miał miejsce. Według jego relacji, dziecko po pobycie na oddziale intensywnej terapii zostało przeniesione na oddział „normalny”. To właśnie wtedy rodzice zażyczyli sobie, aby ich dziecko leżało w sali, w której nie ma dzieci obcokrajowców. Zdaniem matki dziecka "cudzoziemcy przynoszą choroby".

Po tym żądaniu, kobieta została posądzona o rasizm przez dyrektora kliniki. „Zatkało mnie. Potem przekazałem im w mocnych słowach, co myślę o ich wizycie” - powiedział dyrektor.

Jak zapewnia Kössel, dla jego lekarzy oraz personelu medycznego nie ma znaczenia pochodzenie chorego dziecka - „Wyjaśniłem, że nie klasyfikujemy pacjentów w salach chorych według narodowości czy religii, ale według jednostki chorobowej”.

"Berliner Zeitung" twierdzi że, mały pacjent przebywał na oddziale sam. Według dyrekcji kliniki było to spowodowane tym, że w tamtym czasie nie było innych pacjentów spełniających podobne kryteria medyczne.

Sytuacja w szpitalu dziecięcym wzburzyła media w całych Niemczech. Prasa nazwała ten incydent mianem "rasizmu dnia powszedniego".

rh/rmf24.pl

Fot: Flickr

Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook