Jedynie prawda jest ciekawa


„Rasizm dnia powszedniego”. Kuriozalne żądanie rodziców chorego dziecka wobec niemieckiego szpitala

10.09.2018
dzieckoszpital10092018
„Rasizm dnia powszedniego”. Kuriozalne żądanie rodziców chorego dziecka wobec niemieckiego szpitala

W klinice dziecięcej w Branderburgu doszło do przykrego incydentu. Rodzice chorego dziecka zażądali od władz szpitala, aby ich potomek nie przebywał w sali z dziećmi obcokrajowców. Jak argumentowali „cudzoziemcy +przywleką+ choroby”. O sprawie powiadomił portal „rmf24.pl”.

Szef kliniki Hans Kössel w rozmowie z "Berliner Zeitung" potwierdził, że taki incydent miał miejsce. Według jego relacji, dziecko po pobycie na oddziale intensywnej terapii zostało przeniesione na oddział „normalny”. To właśnie wtedy rodzice zażyczyli sobie, aby ich dziecko leżało w sali, w której nie ma dzieci obcokrajowców. Zdaniem matki dziecka "cudzoziemcy przynoszą choroby".

Po tym żądaniu, kobieta została posądzona o rasizm przez dyrektora kliniki. „Zatkało mnie. Potem przekazałem im w mocnych słowach, co myślę o ich wizycie” - powiedział dyrektor.

Jak zapewnia Kössel, dla jego lekarzy oraz personelu medycznego nie ma znaczenia pochodzenie chorego dziecka - „Wyjaśniłem, że nie klasyfikujemy pacjentów w salach chorych według narodowości czy religii, ale według jednostki chorobowej”.

"Berliner Zeitung" twierdzi że, mały pacjent przebywał na oddziale sam. Według dyrekcji kliniki było to spowodowane tym, że w tamtym czasie nie było innych pacjentów spełniających podobne kryteria medyczne.

Sytuacja w szpitalu dziecięcym wzburzyła media w całych Niemczech. Prasa nazwała ten incydent mianem "rasizmu dnia powszedniego".

rh/rmf24.pl

Fot: Flickr

Warto poczytać

 1. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 2. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 3. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 4. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 5. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 7. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook