Jedynie prawda jest ciekawa


Putin napisał list do Donalda Trumpa

13.11.2016

W wywiadzie dla dziennika Wall Street Journal prezydent elekt Donald Trump pochwalił się, że otrzymał "piękny" list od Władimira Putina i zapowiedział, że niedługo dojdzie między nimi do rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji.

Trump dodał, że odebrał już sygnały od „większości” światowych liderów, chociaż nie rozmawiał jeszcze z prezydentem Chin. Prezydent-elekt zasugerował, co może być jednym z pól porozumienia z Rosją. Zauważył, że nie będzie kładł dużego nacisku na obalenie Assada w Syrii, lecz chce mocniej skupić się na ISIS. -Jeśli zaatakujemy Assada, to skończy się to atakiem na Rosję- powiedział Donald Trump.

Dodał, że skończy się polityka uzbrajania umiarkowanej syryjskiej opozycji. Trump potwierdził, że ważną rolę w jego administracji będzie pełnić wiceprezydent Mike Pence, który ma być m.in. łącznikiem z Kongresem. Jeszcze w środę Dmitrij Pieskow  informował, że "nie ma planów spotkania lub rozmowy telefonicznej prezydenta Władimira Putina ze zwycięzcą wyborów prezydenckich w USA". Rzecznik Kremla argumentował, że Donald Trump nie jest jeszcze prezydentem. 

Rosja oczekuje, że Donald Trump zrezygnuje z wzmacniania wschodniej flanki NATO, czyli między innymi z obecności amerykańskich wojsk w Polsce. Zdaniem Pieskowa byłoby to swoistym odprężeniem w Europie, w której siły NATO są coraz bliżej Rosji. W tej dyplomatycznej grze Pieskow przekonuje, ze Rosja nie czuje się bezpiecznie i jest zmuszona reagować. -Nie zapominajmy, że odpowiednikiem prezydenta Putina jest urzędujący prezydent USA Barack Obama. Będziemy jeszcze przez kilka miesięcy pracować z obecną administracją USA, a właściwie, próbować pracować- powiedział Pieskow.  


fot.[PAP/EPA/SHAWN THEW]


pc/RMF FM/wp
PAP/EPA/SHAWN THEW

Warto poczytać

 1. 1270zadworze 18.08.2018

  W Zadwórzu pod Lwowem oddano hołd bohaterom bitwy z 1920 r., zwanej polskimi Termopilami

  Polskim bohaterom bitwy, którzy w sierpniu 1920 r. podjęli walkę z wielokrotnie silniejszą konnicą Siemiona Budionnego, oddano w sobotę hołd w Zadwórzu koło Lwowa. Uroczystość z udziałem m.in. weteranów II wojny światowej i opozycjonistów PRL-u odbyła się przy mogiłach żołnierzy.

 2. 1270putinnaslubie 18.08.2018

  Szefowa austriackiego MSZ zaprosiła na ślub... Putina

  Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał w sobotę do Austrii jako jeden z gości zaproszonych na ślub austriackiej minister spraw zagranicznych Karin Kneissl. Po uroczystości udał się do Niemiec na spotkanie z kanclerz Angelą Merkel.

 3. 1270kofiannan 18.08.2018

  Zmarł Kofi Annan - b. sekretarz generalny ONZ, laureat pokojowego Nobla

  W wieku 80 lat po krótkiej chorobie zmarł w sobotę ghański polityk Kofi Annan, były sekretarz generalny ONZ i laureat Pokojowej Nagrody Nobla - poinformowała założona przez niego fundacja wraz z rodziną zmarłego.

 4. Genua-wiadukt-18082018 18.08.2018

  Tragiczne statystyki z Genui. Aż 41 ofiar zawalenia się wiaduktu

  Do 41 wzrosła liczba ofiar zawalenia się wiaduktu w Genui na północy Włoch. W sobotę rano ratownicy i strażacy przeczesujący rumowisko odnaleźli wrak samochodu, w którym znajdowały się ciała trzyosobowej rodziny: matki, ojca i 9-letniej dziewczynki

 5. atak-na-Polakow-18082018 18.08.2018

  Imigrant zaatakował Polaków bo nie dali mu pieniędzy. Szybko pożałował swojej decyzji

  O tym, że z Polakami się nie zadziera, przekonał się nie dawno pewien czarnoskóry mężczyzna, który bardzo szybko pożałował swojej decyzji o ich zaatakowaniu

 6. 1270dudaaustralia 17.08.2018

  Para prezydencka przyleciała do Melbourne; w sobotę początek wizyty w Australii

  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w piątek późnym wieczorem miejscowego czasu przylecieli do Melbourne; to pierwsze z trzech australijskich miast, które prezydent odwiedzi podczas oficjalnej wizyty w tym kraju. Para prezydencka uda się następnie do Nowej Zelandii.

 7. londyn06042018 17.08.2018

  Przestępca miał pecha. Chciał oblać kwasem Polaków

  Pewien młody mężczyzna chciał pieniędzy od jednego z klientów supermarketu we wschodnim Londynie. Gdy usłyszał odmowę wyciągnął z kieszeni butelkę z kwasem. Miał jednak pecha – trafił na Polaków

 8. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook