Jedynie prawda jest ciekawa


Psycholog sprzeciwił się „bezpłciowym zaimkom”. Wściekli „aktywiści” chcą jego usunięcia z uczelni!

27.10.2017
Peterson
Psycholog sprzeciwił się „bezpłciowym zaimkom”. Wściekli „aktywiści” chcą jego usunięcia z uczelni!

Zakłócane wykłady i ulotki wzywające do usunięcia go z uczelni. Oto co spotkało kanadyjskiego psychologa, Jordana Petersona, który sprzeciwił się politycznej poprawności w swoim kraju.

„Uważający się za moich nieprzyjaciół rozwiesili te ulotki wokół mojego miejsca zamieszkania” - napisał na Twitterze Peterson. Obok zdjęcia profesora ulotka „informuje”, że Peterson od lat prowadzi kampanię przeciw prawom kobiet, „kolorowym”, muzułmanom i osobom LGBT". Jak twierdzą autorzy tekstu, profesor współpracuje z neonazistami, zaś uczelnia nie widzi w tym problemu i nie podejmuje żadnych działań przeciwko swojemu pracownikowi. - Niedopuszczalne? Też tak twierdzimy - kończą anonimowi autorzy, podając dane kontaktowe uczelni i wzywając do „powiedzenia im co myślicie”.
- Oczywiście to co napisano na plakatach przeciw niemu to stek bzdur, ale w Kanadzie samo posądzenie o takie przekonania jest jak wyrok – 
skomentował ulotkę na swoim koncie twitterowym Krzysztof Bosak. 

Popularność psychologa rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy sprzeciwił się ustawie C-16, która uznaje dyskryminację ze względu na tożsamość płciową lub ekspresję jako sprzeczną z prawami człowieka. Paterson powiedział wtedy, że nie zgodzi się na używanie „bezpłciowych zaimków” w stosunku do studentów, a jednocześnie obawiał się, że zgodnie z nowym prawem będą mu za to groziły sankcje karne. - Nigdy nie będę używać słów nienawidzących, podobnie jak modnych i sztucznie wykonanych zaimków "zhe" i "zher". Słowa te znajdują się w czołówce postmodernistycznej, radykalnej lewicy ideologicznej, której nienawidzę, a która według mojej profesjonalnej opinii jest przerażająco podobna do doktryn marksistowskich, które zabiły co najmniej 100 milionów ludzi w XX wieku. Studiuję autorytaryzm po stronie prawicowej i lewicowej od 35 lat. Napisałem książkę, Mapy Znaczenia: Architektura Przekonań , która bada, jak ideologie trwonią język i wiarę. W wyniku moich studiów zacząłem wierzyć, że marksizm jest morderczą ideologią. Sądzę, że praktykujący go we współczesnych uniwersytetach powinni się wstydzić, że nadal promują takie złe i antyludzkie pomysły, a także że indoktrynują swoich uczniów tymi przekonaniami. Dlatego nie piszę słów marksistowskich. - napisał w listopadzie 2016 roku dla National Post. 

Słowa te przysporzyły mu ogromną ilość zwolenników i zażartych przeciwników, a jego wykłady są regularnie blokowane przez lewicowych aktywistów. Widać to było szczególnie podczas marcowej debaty na temat – nomen omen – wolności słowa na Uniwersytecie McMaster. Protestujący zagłuszali go wówczas krzykiem i „szczekaczkami” oraz rozwiesili obok niego baner „Tak dla wolności słowa, nie dla mowy nienawiści”. Ostatecznie Peterson opuścił budynek i wygłosił swoją przemowę… na ławce przed budynkiem, otoczony tłumem swoich zwolenników. Jak sam zauważył miesiąc później, na agresywnych protestujących jest jeden skuteczny sposób.

- Powiem wam jak działają aktywiści i uważam że to jest strasznie komiczne. Niektórzy z was zapewne wiedzą, że brałem udział w debacie o wolności słowa organizowanej przez Uniwersytet Toronto. Zamieniła się ona w forum, czy coś podobnego, ale na pewno nie była to debata. Ale miałem okazję mówić do administracji uniwersytetu jak mogą poradzić sobie z problemem protestujących. I powiedziałem „To proste, róbcie konferencje rano, bo żaden z nich nie wstaje z łóżka przed dziesiątą. Mieliśmy więc konferencję o dziewiątej rano i był tylko jakiś jeden członek parlamentu rozdający ulotki i żadnego protestującego. Jeżeli więc chcesz mieć kontrowersyjnego mówcę na kampusie, zaproś go na siódmą rano. Nie znajdziesz w okolicy żadnego protestującego, bo będą wciąż odsypiać po wczorajszej imprezie, w oparach alkoholu i trawki – powiedział Peterson podczas kwietniowego wykładu o postmodernizmie i neo-marksizmie na Harvardzie. 

W dotarciu do milionów osób profesorowi z Toronto pomógł internet. Także i tu napotyka jednak problemy – w sierpniu jego konto na YouTube oraz poczta gmail zostały zablokowane „bez żadnych wyjaśnień”. W odpowiedzi na email profesora portal oświadczył, że Peterson naruszył warunki korzystania z serwisu, nie podano jednak co konkretnie niewłaściwego zrobił. Ostatecznie jeszcze tego samego dnia firma odblokowała mu dostęp do konta.

Ulotki na osiedlu raczej nie przekonają władz uczelni do zwolnienia profesora, jednak są poważnym ostrzeżeniem dla osób, które nie uginają się atakującej politycznej poprawności. Można się tylko obawiać jak daleko będą jeszcze w stanie się posunąć lewicowi aktywiści, by wyeliminować z życia publicznego wszystkich, których nie tolerują.

KH

Warto poczytać

 1. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 2. 1270genoa 14.08.2018

  35 ofiar katastrofy wiaduktu we Włoszech

  Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się we wtorek wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu. Wcześniej szef MSW Matteo Salvini mówił o ok. 30 ofiarach śmiertelnych.

 3. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

 4. 1270syskryminacja 14.08.2018

  Tak dyskryminują fenimistki. I gdzie tu równouprawnienie?

  Osoba udająca się na urlop nie może narzekać na brak potencjalnych miejsc, w których można się zatrzymać. Tysiące hoteli, hosteli i kurortów rywalizują na wszelkie możliwe sposoby o nowych klientów

 5. szwecja14082018 14.08.2018

  Gangi podpalają samochody w Szwecji. Spłonęło blisko 90 aut [WIDEO]

  Co najmniej 88 samochodów podpaliły w nocy z poniedziałku na wtorek w Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji grupy zamaskowanych i ubranych na czarno młodych ludzi - poinformowały szwedzkie media.

 6. isis14082018 14.08.2018

  ONZ: Państwo Islamskie nadal silne. Jeszcze do kilkudziesięciu tysięcy bojowników w Syrii i Iraku

  Mimo militarnych niepowodzeń, dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) ma jeszcze w Syrii i Iraku od 20 tys. do 30 tys. bojowników, rozmieszczonych mniej więcej po równo w obu tych krajach - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu ONZ.

 7. 1270sencow 13.08.2018

  Ponad sto znanych osobistości wzywa Rosję do uwolnienia Sencowa

  Ponad sto znanych osobistości z Francji i ze świata, w tym francuska minister kultury Francoise Nyssen i reżyser Jean-Luc Godard, wystosowało w poniedziałek na łamach dziennika "Le Monde" apel do władz Rosji o uwolnienie ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa.

 8. 1270paniania 13.08.2018

  Brutalny atak na Polkę w Wielkiej Brytanii. Dostała za to, że jest z Polski!

  Kolejny rasistowski atak na naszą rodaczkę za granicą. Tym razem jego ofiarą padła mieszkająca w miasteczku Tipton pod Birmingam Ania Maria Serafin Podolska. Kobieta podzieliła się swoją opowieścią na Facebooku

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook