Jedynie prawda jest ciekawa


Przerażające! Islamiści chcą zabić papieża. Planują krwawy zamach w święta Bożego Narodzenia!

23.11.2017
terror23112017
Przerażające! Islamiści chcą zabić papieża. Planują krwawy zamach w święta Bożego Narodzenia!

Do sieci trafił plakat pokazujący islamskiego bojownika trzymającego odciętą głowę papieża Franciszka. Za jego rozpowszechnianie odpowiedzialna jest Wafa Media Group – jedna z nieformalnych agencji prasowych państwa islamskiego, odpowiedzialnych za propagandę w sieci.

Wstrząsający plakat przedstawia islamskiego terrorystę, ubranego w paramilitarny mundur i biały szal owinięty wokół głowy, na tle zniszczonych wieżowców. W jednej ręce trzyma nóż, w drugiej odciętą głowę papieża, którego ciało, ubrane w znany z innych egzekucji ISIS pomarańczowy więzienny uniform, leży u jego stóp. Gdyby ktoś miał wątpliwości o kogo chodzi, to obok głowy Franciszka znajduje się jego nazwisko, Jorge Mario Bergoglio. Na górze plakatu napisano łamaną angielszczyzną „Wyznawcy krzyża! Przysięgam pomścić każdą kroplę krwi którą rozlaliście i każdy dom, który zniszczyliście. Przysięgam, że poczujecie gorycz filiżanek śmierci i że zmienię wasze święta w masakry. Nie będzie wam się podobało życie w waszych domach. Wola Allaha”. 

Kolejna groźba

To już drugi podobny plakat, który w ostatnich dniach pojawił się w sieci. Parę dni temu ta sama grupa wrzuciła inny plakat sugerujący dokonanie zamachu na Watykan. Przedstawiał mężczyznę w kominiarce jadącego w stronę Watykanu samochodem. Na siedzeniu pasażera leży plecak i karabin maszynowy. U góry znajdował się napis „Świąteczna krew. Więc czekajcie”. 
To już kolejna sytuacja, gdy islamiści grożą zamachem papieżowi. Pod koniec sierpnia opublikowali film, na którym widać jak bojownicy ISIS demolują zdobyty na Bliskim Wschodzie kościół i drą zdjęcia papieża, a jeden z nich mówi do kamery, że wkrótce będą w Rzymie. Gwardia Szwajcarska i włoskie służby znajdują się w stanie podwyższonej czujności, sam papież zdaje się jednak nie przejmować. Jeszcze w październiku powiedział pielgrzymom z Niemiec, że nie można być chrześcijaninem, bronić chrześcijaństwa i równocześnie być przeciwko przyjmowaniu uchodźców. W 2016 roku ogłosił również, że sprowadził do Watykanu dwie grupy uchodźców – najpierw 12 a potem 9. Szybko wyszło na jaw, że była to wyłącznie akcja propagandowa. Uchodźcy zostali rozdzieleni po prowadzonych przez kościół ośrodkach w Rzymie i nie spędzili ani jednej nocy w Watykanie. 

ISIS nie ogranicza się do gróźb pod adresem papieża. 9 listopada, w drugą rocznicę zamachu w Paryżu, opublikowali plakat przedstawiający kałasznikowa na tle wieży Eiffla i zawierający groźbę, że będą zabijać dzieci na oczach ich rodziców. Pod koniec października do sieci trafiło zdjęcie księcia Jerzego, syna Williama i następcy tronu Anglii, z podpisem „Nawet rodziny królewskiej nie zostawimy w spokoju” i adresem szkoły, do której uczęszcza młodszy książę. Podobne groźby i informacje publikowali również pod adresem Barrona, najmłodszego syna prezydenta Trumpa. Gdy prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedził ostatnio Filipiny, tamtejsi islamiści wpuścili do sieci jego zdjęcie pokryte dziurami po kulach i wezwanie do bojowników Islamu aby zaczaili się na niego i dokonali zamachu. 

Czy jest się czego bać?

Część ekspertów uważa, że ISIS próbuje w ten sposób odwrócić uwagę opinii publicznej od swoich porażek na Bliskim Wschodzie. Inni przypominają, że właśnie z powodu tych porażek należy je potraktować poważnie, gdyż muzułmańscy bojownicy mogą chcieć się zemścić za nie na europejskich cywilach. Tym bardziej, że do domów wracają europejscy muzułmanie, którzy wyjechali na Bliski Wschód walczyć w szeregach Państwa Islamskiego. Mowa tutaj o tysiącach bojowników, wyszkolonych w walce i działalności terrorystycznej, którzy wykorzystali kryzys uchodźczy aby powrócić z Syrii czy Iraku. Do samego UK powróciło ich, według różnych szacunków, ponad 400, a do końca roku ta liczba może jeszcze wzrosnąć. 

Rządy USA i Rosji ostrzegły już swoich obywateli przed podróżami do państw UE ze względu na zagrożenie terrorystyczne. 

Wiktor Młynarz
 

Warto poczytać

 1. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

 2. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

 3. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 4. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 5. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 6. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 7. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook