Jedynie prawda jest ciekawa


Proaborcyjny dokument w PE

12.03.2015

W Parlamencie Europejskim dziś kolejna próba sił pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami genderyzmu. Chodzi o głosowanie nad tzw. Raportem Panzeri, który promuje prawo do tzw. aborcji oraz postuluje wprowadzanie rozwiązań prawnych, kwestionujących naturę małżeństwa, jako związku kobiety i mężczyzny.

Jak informuje Radio Maryja dokument propaguje także polityczne postulaty środowisk homoseksualnych.

Rozgłośnia Ojca Rydzyka przypomina, że głosowanie to jest kolejną próba dla europarlamentarzystów. Ostatnio bowiem w Parlamencie Europejskim doszło do przegłosowania kontrowersyjnego raportu autorstwa lewicowego europosła Marka Tarabelli na temat „równości kobiet i mężczyzn”.
Przyjęty dokument wzywa do zwalczania tradycyjnego modelu rodziny. Został zaakceptowany wraz z zapisami mówiącymi o powszechnym dostępie do zabijania dzieci poczętych.
Tego typu rozwiązania – jak wskazuje prawnik doktor Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris – podsuwają kobietom sojusznicy ideologii gender. To niezwykle niebezpieczne.
Dla zwolenników tej ideologii tzw. prawo do aborcji, szeroki dostęp antykoncepcji jest sposobem walki z biologiczną płciowością. Kobieta, która będzie tym dysponowała będzie wyzwolona z biologicznej płciowości
-– powiedział dr Tymoteusz Zych z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Na zagrożenia wynikające z przyjętej rezolucji wskazywał także eurodeputowany Marek Jurek.
Mamy otwarte wezwanie do wprowadzania we wszystkich ustawodawstawach państw europejskich zgody na dzieciobójstwo prenatalne
-– powiedział Marek Jurek.
Raport nie posiada mocy wiążącej. Jednak – jak przypomina RM powołując się na ekspertów Ordo Iuris – będzie on wykorzystywany do promowania rozwiązań poważnie ograniczających ochronę życia ludzkiego na wczesnych etapach jego rozwoju.

ansa/ Radio Maryja

[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 2. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 3. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 4. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 5. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 6. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 7. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook