Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent z żoną - w Watykanie

08.11.2015

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczął wizytę w Watykanie. Jej pierwszym punktem jest msza święta w Bazylice św. Piotra przy grobie świętego Jana Pawła II.

W poniedziałek para prezydencka zostanie przyjęta na audiencji przez papieża Franciszka. Odbędzie się taż spotkanie z sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. Prezydent odznaczy także polskich duchownych pracujących w Stolicy Apostolskiej. 

"Wizyta ma też wymiar dyplomatyczny. Dzisiaj bardzo wiele tematów także polityki światowej osobiście interesuje papieża Franciszka. Zakończył się niedawno synod o rodzinie. Jest także kwestia migracji, polityki zrównoważonego rozwoju. To wszystko będzie przedmiotem rozmowy w Watykanie" - powiedział PAP przed wizytą prezydencki minister Krzysztof Szczerski. 

"Jest też wymiar relacji państwo polskie - Kościół katolicki. W przyszłym roku są dwa bardzo ważne wydarzenia. Po pierwsze Światowe Dni Młodzieży. To społecznie największe wydarzenie międzynarodowe, które będzie miało miejsce w Polsce, właśnie z udziałem papieża Franciszka. To oczywisty temat do rozmowy. Mamy także 1050-lecie chrztu Polski. To też bardzo ważny element wspólnej relacji państwo-Kościół" - dodał. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i w Wieliczce w dniach 26-31 lipca 2016 roku.

PAP/ansa

[fot. Andrzej Hrechorowicz, KPRP]

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook