Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Niemiec do imigrantów z Afryki: Zostańcie w domu!

14.12.2017
Steinmeierwiki
Prezydent Niemiec do imigrantów z Afryki: Zostańcie w domu!

Niemiecki Prezydent Frank Walter Steinmeier odbył swoją pierwszą podróż do Afryki. Pełniący swoją funkcję od marca Steinmeier odwiedził Gambię oraz Ghanę.

Podczas swojej czterodniowej podróży do Afryki niemiecki prezydent w rozmowie z dziennikiem Daily Graphic zaznaczył, że migracja była ważnym punktem podczas obrad szczytu UE w Afryce i jest ważnym tematem w samych Niemczech. - W ostatnich latach Niemcy przyjęły setki tysięcy uchodźców. Musimy jednak wyraźnie rozróżnić uciekających przed wojną i przed politycznymi prześladowaniami i migrujących w poszukiwaniu lepszego, godnego życia – powiedział Frank Walter Steinmeier.

Prezydent Steinmeier przypomniał słowa wypowiedziane przez prezydenta Ghany, Nana Akufo-Addo, który w rozmowie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem przyznał, że ”Chcemy żeby młodzi Afrykańczycy zostali w Afryce”. - Chcemy pomóc Ghanie w zaoferowaniu młodym mieszkańcom lepszej perspektywy, niż ścieżka nielegalnej migracji, która zagraża życiu – powiedział Steinmeier.

- Mieszkańcy Ghany muszą wiedzieć, z jakimi niebezpieczeństwami będę się borykać wyruszając w długą i niebezpieczną podróż przez Saharę do Europy. Może się to skończyć w niewoli, okrutnym traktowaniu, a nawet w śmierci – przekonywał Steinmeier, zwracając uwagę na to, że handel ludźmi to miliardowy biznes i że wspólnym zadaniem obu państw jest edukowanie i ostrzeganie o tego rodzaju zagrożeniach.

Podczas swojej wizyty w Ghanie niemiecki prezydent otworzył centrum doradztwa migracyjnego w Akrze. Jego celem ma być wspieranie młodych mieszkańcow tego kraju poprzez doradztwo w zakresie szkoleń lub rozpoczęcia działalności gospodarczej. - To paradoksalne, Ghana dobrze prosperuje ekonomicznie, a młodzi ludzie nadal chcą opuścić swój kraj – powiedział Steinmeier.

kh/bundespraesident.de
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook