Jedynie prawda jest ciekawa


Prawdziwe państwo w państwie. Prawie pół miliona nielegalnych emigrantów mieszka pod Paryżem

31.07.2018
imigranci-31072018
Prawdziwe państwo w państwie. Prawie pół miliona nielegalnych emigrantów mieszka pod Paryżem

Około pół miliona nielegalnych imigrantów przebywa obecnie na przedmieściach Paryża w Seine-Saint-Denis. Obraz, jaki wyłania się z raportu przygotowanego na zlecenie francuskiego parlamentu przeraża.

Saint-Denis, znajdujące się na północny wschód od stolicy Francji, może wkrótce przekształcić się w wielkie, etniczne getto. Wszystko to jest spowodowane rosnącą liczbą przybywających tam imigrantów. Obecna populacja Saint-Denis szacowana jest na ok. 1,5 milionów ludzi, z czego większość stanowią osoby skrajnie ubogie. Blisko 600 tys. z nich to muzułmanie. Liczby te jednak wciąż rośną. Średnio każdego tygodnia przybywa tam ok 500-600 nowych osób. Zgodnie z oficjalnym raportem francuskiego parlamentu, na przedmieściach Paryża panuje "różnorodność narodowa", a mieszka tam co najmniej 135 nacji. 

Francuskie władze zainteresowały się tym problemem po akcji paryskiej policji - w maju z okolic kanałów w Saint-Denis odprawiono ok. 1000 uchodźców, które przebywały tam nielegalnie i "naruszały mir publiczny". Autorzy raportu zalecają dokładniejsze kontrole napływających do Francji emigrantów i późniejsze monitorowanie ich zachowań. Proponują wdrożenie nowych przepisów, które zezwalałyby na gromadzenie danych na podstawie rasy, religii czy pochodzenia etnicznego (obecne prawo we Francji nie zezwala na zbieranie takich informacji).

Oprócz rejestracji, autorzy raportu postulują przeznaczenie większych środków na walkę z ubóstwem, wysokim bezrobociem oraz przestępczością. Na przedmieściach Paryża kwitną rozboje oraz handel ludźmi i narkotykami. 

Jak wynika z raportu aż 20 proc. mieszkańców Saint-Denis nie zostało zarejestrowanych przez francuskie władze. Większość z nich, aby zdobyć pieniądze, decyduje się na popełnienie przestępstw.

Napływ do Europy nielegalnych imigrantów z dnia na dzień się zwiększa. Korzystają z różnorodnych metod, aby przedostać się na Stary Kontynent. Kilka dni temu na jednej z hiszpańskich plaż zacumowała łódź z kilkudziesięcioma migrantami na pokładzie. Działo się to w środku dnia, kiedy nad kąpieliskiem przebywali zwykli plażowicze. Turyści byli przerażeni. Zresztą nie pierwszy raz. 


JD/ foxnews

fot. twitter.com

Warto poczytać

 1. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 2. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 3. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

 4. niemcylas15082018 15.08.2018

  Trwa masowa wycinka Lasu Bawarskiego. „Ponad połowa drzewostanu zagrożona jest przez korniki”

  Harwestery na masową skalę wycinają właśnie ogromne połacie lasów naszego zachodniego sąsiada

 5. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 6. 1270bykownia 15.08.2018

  Na cmentarzach w Kijowie uhonorowano polskich żołnierzy

  W święto Wojska Polskiego dyplomaci i polska społeczność Kijowa złożyli w środę hołd żołnierzom, spoczywającym na nekropoliach stolicy Ukrainy: w Bykowni oraz na cmentarzu Bajkowa i w dzielnicy Darnica

 7. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 8. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook