Jedynie prawda jest ciekawa


Powiązania ukraińskich biznesmenów

02.04.2013

Kto jest najbogatszym obywatelem Ukrainy? Biznesmen powiązany z prezydentem Janukowyczem. Zdaniem kijowskiego tygodnika „Fokus” biznesmeni powiązani z władzą zarabiają coraz więcej, a ich liczba stale rośnie.

Na szczycie listy najbogatszych obywateli Ukrainy pozostał Rinat Achmetow, biznesmen uznawany za zaufaną osobę prezydenta Wiktora Janukowycza. Biznesmen może być znany bardziej ze swojej działalności sportowej. Jest właścicielem klubu piłkarskiego Szachtar Donieck oraz fundatorem stadionu w Doniecku na którym odbywały się spotkania Mistrzostw Europy w 2012 roku.

Dla porównania, najbogatszy Polak według „Forbesa”, czyli Jan Kulczyk, dysponuje sumą 5-krotnie mniejszą – dodaje DGP.

Kolejną pozycję zajmuje Dmytra Firtasza, który w zeszłym roku przejął, wraz z szefem Administracji Prezydenta Serhijem Liowoczkinem, najpopularniejszy kanał telewizyjny - Inter.

A oto ciekawy przypadek - Ołeksandr Janukowycz. Oczywiście nie jest to zbieżność nazwisk. Syn prezydenta Ukrainy w zeszłym roku podwoił swój majątek, zwiększając go z kwoty 100 mln. dolarów, do bagatela 200 mln. Według kijowskiej gazety „Fokus” Ołeksandr zajmuje 76 miejsce na liście najbogatszych Ukraińców.

W rankingu mamy debiutanta, a jest nim Serhij Kurczenko, który inwestuje w sektor energetyczny i również( z pewnością jest to czysty przypadek) jest powiązany z rodziną Janukowycza.

Zdaniem kijowskiego tygodnika „Fokus” najbogatsi, którzy są powiązani z władzą, starają się nie afiszować ze swoim majątkiem. Czy oznacza to, że są tak skromni?

DGP, lz

[fot: wikipedia]

Warto poczytać

 1. trump01082018 18.09.2018

  Trump ujawni tajne dokumenty. To może być prawdziwy cios dla służb

  Donald Trump najwyraźniej ma dość oskarżeń o to, że do Białego Domu wprowadzili go Rosjanie. Postanowił więc zagrać ostro i rozkazał Departamentowi Sprawiedliwości i podległym mu służbom wywiadowczym ujawnić dokumenty, które legły u podstaw toczącego się w tej sprawie śledztwa

 2. plakaty-wish-antykoncepcja-18092018 18.09.2018

  Dziecko mniej wartościowe od konsoli do gier i szminek? Wstrząsające plakaty promujące antykoncepcję

  Brytyjska służba zdrowia rozpoczęła nietypową akcję promocyjną w mieście Welsell. Jej autorzy zamierzają reklamują darmowy dostęp do antykoncepcji dla młodzieży poniżej 16 roku. Zachętą ma być hasło „po co poświęcać przyjemności na opiekę nad dzieckiem”

 3. trumpduda30082018 18.09.2018

  Coraz bliżej spotkanie Andrzeja Dudy z prezydentem USA. O czym będą rozmawiać?

  Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożą we wtorek oficjalną wizytę w Białym Domu. Głównymi punktami wizyty będzie rozmowa w cztery oczy obu przywódców, spotkanie par prezydenckich i wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.

 4. plcie-18092018 18.09.2018

  Szaleństwo! Szwedzki uczony ma zakaz uczenia o różnicach między kobietami, a mężczyznami. Absurdalny powód

  Szwedzki profesor neurofizjologii Germund Hesslow ma nie lada problem z władzami uczelni Uniwersytetu Lund. Okazuje się, że mężczyzna nie może głosić prawd naukowych na temat różnic pomiędzy kobietami, a mężczyznami ponieważ jest to sprzeczne ze szwedzkimi wartościami

 5. Il-20-18092018 18.09.2018

  Rosyjski resort nie ma wątpliwości. Izrael odpowiedzialny za zestrzelenie rosyjskiego samolotu w Syrii

  Rosyjskie MON w oficjalnym oświadczeniu uznało, iż syryjskie siły przeciwlotnicze omyłkowo zestrzeliło samolot wojskowy Ił-20. Zdaniem resortu pomyłka Syryjczyków powstała z powodu celowej prowokacji ze strony sił lotniczych Izraela

 6. szijjarto05032018 18.09.2018

  Deklaracja szefa MSZ Węgier. „Zawetujemy każdą próbę sankcji wobec Polski”

  Szef MSZ Węgier Peter Szijjarto oświadczył w wywiadzie dla rosyjskiego dziennika "Kommiersant", że Węgry zawetują każdą próbę nałożenia przez UE sankcji na Polskę. W wywiadzie Szijjarto oznajmił też, że rezolucja PE ws. Węgier była umotywowana politycznie.

 7. neumunster18092018 18.09.2018

  Młody Polak zasztyletowany w Neumuenster. Policja szuka napastnika

  Policja w Kilonii w Niemczech potwierdziła w poniedziałek, że w niedzielę w miejscowości Neumuenster przy użyciu noża zabito 20-letniego Polaka. Podejrzewany o morderstwo uciekł z miejsca zbrodni; trwają jego poszukiwania.

 8. truskawki17092018 17.09.2018

  Szpilki i igły powbijane w truskawki. Policja szuka odpowiedzialnych za „owoce z zawartością”

  Jak donosi portal wprost.pl, Australia padła ofiarą niebezpiecznego procederu. Media oraz klienci alarmują, że w znacznej ilości sklepów trafiają się partie truskawek, które zawierają w środku igły i szpilki.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook