Jedynie prawda jest ciekawa


Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

21.08.2018
CelesteAyala21082018
Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

To zdjęcie podbija internet. Celeste Ayala pełniąc służbę w szpitalu w Buenos Aires nakarmiła własną piersią porzucone i zaniedbane niemowlę. Młoda policjantka została okrzyknięta bohaterką.

W szpitalu Szpital św. Marii Ludwiki w mieście La Plata panował chaos. Wtedy na oddział trafiło dziecko odebrane nieodpowiedzialnym rodzicom. Było głodne, zaniedbane i brudne. Z powodu natłoku pracy nikt z personelu szpitala nie mógł się nim zająć. Zrobiła to jednak funkcjonariuszka miejscowej policji.

Zauważyłam, że jest głodny, bo wkładał rączki do ust, więc zapytałam, czy mogę go potrzymać i nakarmić – przyznała policjantka w rozmowie z lokalnymi mediami.

Celeste wzięła dziecko na ręce i nakarmiła je piersią jakby była jego rodzoną matką.

Całą akcję opisał w mediach społecznościowych przyjaciel policjantki- Marcos. Jak relacjonował, personel szpitala był zdziwiony gestem Celeste gdyż twierdzili, że dziecko jest "brudne" i "brzydko pachnie". "Chcę pokazać światu twój dzisiejszy wielki gest miłości wobec tego małego dziecka, którego zupełnie nie znałaś, ale nie zawahałaś się ani chwili (...). Takich rzeczy nie widzi się każdego dnia" - napisał pod zdjęciem.

Jak mówiła Celest było to dla niej poruszające przeżycie. „To był bardzo smutny moment. Kiedy go zobaczyłam, to złamało moją duszę. Społeczeństwo powinno być bardziej wrażliwe na tragedie dotykające dzieci. Takie rzeczy nie powinny się dziać” – podkreśliła.

Po opublikowania tego zdjęcia oprócz gratulacji i pochwał z całego świata policjantkę postanowiła docenić argentyńska policja. W nagrodę Celeste została awansowana do stopnia sierżanta.


rh/onet.pl

Fot: Twitter

Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook