Jedynie prawda jest ciekawa


Policjant na Wyspach do Polka - wkrótce Was stąd wywalimy!

31.05.2018
1270policini
Policjant na Wyspach do Polka - wkrótce Was stąd wywalimy!

Brytyjska policja hrabstwa Humberside zdecydowała w czwartek o dyscyplinarnym zwolnieniu funkcjonariusza, który poza służbą i pod wpływem alkoholu obraził polskiego ochroniarza w mieście Hull, grożąc mu i mówiąc o Polakach, że "wkrótce będą wyrzuceni" z kraju.

W trakcie dwudniowego wysłuchania komisja dyscyplinarna ustaliła m.in., że podczas prywatnego wyjścia funkcjonariusz wypił ponad dziesięć pint (5,5 litra) piwa i zaatakował słownie Polaka, który odmówił mu wejścia do baru ze względu na to, że policjant był nietrzeźwy.

Funkcjonariusz m.in. domagał się, żeby Polak "mówił po angielsku", i przedrzeźniał jego akcent, a także mówił: "mam nadzieję, że wkrótce wszyscy będziecie wyrzuceni". Po chwili wrócił i groził uderzeniem mężczyzny w głowę.

W postępowaniu wzięto jednak pod uwagę problemy osobiste policjanta i to, że jego zachowanie feralnej nocy "nie było dla niego typowe", o czym zaświadczył także Polak, który z nim pracował.

 Funkcjonariusz przeprosił za swoje postępowanie i przyznał się do dalece nieodpowiedniego zachowania, ale zaprzeczył, jakoby jego wypowiedź miała intencjonalnie charakter rasistowski czy antypolski.

Komisja dyscyplinarna zdecydowała, że zwolnienie policjanta to "jedyne odpowiednie rozwiązanie", dodając, że jego postępowanie było sprzeczne z obowiązkami policji w ramach walki z antyspołecznym zachowaniem i przestępstwami z nienawiści na tle narodowościowym.

Z Londynu Jakub Krupa (PAP)


Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook