Jedynie prawda jest ciekawa


Polak ofiarą emigrantów? Wdarli mu się do ciężarówki!

28.09.2017

Europejskie władze nie radzą sobie z inwazją emigrantów i podejmowanymi przez nich próbami dostania się na Wyspy Brytyjskie. Doświadczył tego polski kierowca ciężarówki, na pokład której wdarli się nielegalni podróżujący.

Całe zdarzenie zostało uchwycone kamerą jadącego za ciężarówką samochodu osobowego. Na nagraniu widać, jak pasażerowie na gapę pojedynczo opuszczają przyczepę w trakcie jazdy i uciekają do pobliskiego lasu. Jeden z samochodów próbuje im przeszkadzać – bezskutecznie.

Wideo, na którym możemy zobaczyć przebieg zdarzenia, które miało miejsce na autostradzie M1, umieścił na swoim koncie na Facebooku użytkownik Jake Thorpe. Jak informuje portal Polaków na Wyspach, Polish Express, zostało ono opatrzone następującym komentarzem:

„Moi rodzice jechali dziś zobaczyć mojego nowo narodzonego syna, gdy dostrzegli tych drani wyskakujących z ciężarówki na M1! Ich samochód to Vauxhall jadący zaraz za [ciężarówką], którym próbują powstrzymać sk******i przed skokiem (…) Kierowca najwyraźniej wiedział, że oni tam są, ponieważ uciekł z miejsca zanim przyjechały służby. To nagranie, zdjęcia i numer rejestracyjny pojazdu zostały przekazane [policji], ale nie mam wątpliwości, że [imigranci] do poniedziałku rano pojawią się w Northampton i poproszą o zasiłki”. 

 

Także pod wpisem na Facebooku pojawiły się komentarze sugerujące, że kierowca z Polski wiedział, kogo wiezie i robił to z premedytacją. Próbowaliśmy wyjaśnić sytuację z firmą spedycyjną, której logo widnieje na „pace” ciężarówki, ale nie znaleźliśmy osoby, która chciałaby skomentować całe zdarzenie.

Jednak już nawet pobieżne spojrzenie, na to, w jaki sposób imigranci we francuskim Calais próbują dostać się na ciężarówki zmierzające do Anglii, uzmysławia, jak wygląda ten proceder. Kierowcy często nawet nie są świadomi, że wiozą „dodatkowy ładunek”, a jeżeli nawet to odkryją, nie każdy ma wystarczająco dużo odwagi, by samemu stawić czoło pasażerom na gapę. Zdesperowani imigranci często reagują agresją, a nawet przemocą. Nie ulega wątpliwości, że zamiast szukać winnych, służby powinny zająć się uszczelnieniem granicy i ochroną kierowców, którzy często z narażeniem życia pokonują Kanał La Manche.

 

FP/fot.Facebook

Warto poczytać

 1. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 19.09.2018

  Szaleństwo australijskiej feministki. Uważa współżycie z partnerem za czyn gorszy od zgwałcenia

  Pochodząca z Australii pisarka Germaine Greer znana jest ze swoich feministycznych poglądów, a przede wszystkim zaskakujących teorii dotyczących kobiet i mężczyzn w swoich publikacjach. Jednak tym razem feministka swoim najnowszym poglądem przeszła samą siebie

 2. trump01082018 18.09.2018

  Trump ujawni tajne dokumenty. To może być prawdziwy cios dla służb

  Donald Trump najwyraźniej ma dość oskarżeń o to, że do Białego Domu wprowadzili go Rosjanie. Postanowił więc zagrać ostro i rozkazał Departamentowi Sprawiedliwości i podległym mu służbom wywiadowczym ujawnić dokumenty, które legły u podstaw toczącego się w tej sprawie śledztwa

 3. plakaty-wish-antykoncepcja-18092018 18.09.2018

  Dziecko mniej wartościowe od konsoli do gier i szminek? Wstrząsające plakaty promujące antykoncepcję

  Brytyjska służba zdrowia rozpoczęła nietypową akcję promocyjną w mieście Welsell. Jej autorzy zamierzają reklamują darmowy dostęp do antykoncepcji dla młodzieży poniżej 16 roku. Zachętą ma być hasło „po co poświęcać przyjemności na opiekę nad dzieckiem”

 4. trumpduda30082018 18.09.2018

  Coraz bliżej spotkanie Andrzeja Dudy z prezydentem USA. O czym będą rozmawiać?

  Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożą we wtorek oficjalną wizytę w Białym Domu. Głównymi punktami wizyty będzie rozmowa w cztery oczy obu przywódców, spotkanie par prezydenckich i wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa.

 5. plcie-18092018 18.09.2018

  Szaleństwo! Szwedzki uczony ma zakaz uczenia o różnicach między kobietami, a mężczyznami. Absurdalny powód

  Szwedzki profesor neurofizjologii Germund Hesslow ma nie lada problem z władzami uczelni Uniwersytetu Lund. Okazuje się, że mężczyzna nie może głosić prawd naukowych na temat różnic pomiędzy kobietami, a mężczyznami ponieważ jest to sprzeczne ze szwedzkimi wartościami

 6. Il-20-18092018 18.09.2018

  Rosyjski resort nie ma wątpliwości. Izrael odpowiedzialny za zestrzelenie rosyjskiego samolotu w Syrii

  Rosyjskie MON w oficjalnym oświadczeniu uznało, iż syryjskie siły przeciwlotnicze omyłkowo zestrzeliło samolot wojskowy Ił-20. Zdaniem resortu pomyłka Syryjczyków powstała z powodu celowej prowokacji ze strony sił lotniczych Izraela

 7. neumunster18092018 18.09.2018

  Młody Polak zasztyletowany w Neumuenster. Policja szuka napastnika

  Policja w Kilonii w Niemczech potwierdziła w poniedziałek, że w niedzielę w miejscowości Neumuenster przy użyciu noża zabito 20-letniego Polaka. Podejrzewany o morderstwo uciekł z miejsca zbrodni; trwają jego poszukiwania.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook