Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy obronią brytyjskiego dziennikarza? "Nie zostawimy tej sprawy"

28.05.2018
tommyrobinson28052018
Polacy obronią brytyjskiego dziennikarza? "Nie zostawimy tej sprawy"

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zamierza zająć się sprawą Tommy’ego Robinsona, brytyjskiego dziennikarza uwięzionego za relacjonowanie procesu islamskiego gangu handlującego dziećmi. Taką informację przekazał na Twitterze Witold Gadowski, znakomity dziennikarz śledczy i reporter, jednocześnie wiceprezes najstarszej organizacji dziennikarskiej w Polsce.

- SDP już zajmuje się sprawą Tommy Robinsona. Jako wiceprezes stowarzyszenia deklaruję, ze nie pozostawimy jej bez odzewu i zbadamy wszystkie aspekty aresztowania dziennikarza i narażenia jego życia – napisał Gadowski na Twitterze.

Aresztowanie Stephana Lennona, lepiej znanego pod pseudonimem Tommy Robinson, odbiło się niezwykle szerokim echem, nie tylko na Wyspach. Założyciel English Defence League i współpracownik kanadyjskiego serwisu Rebel Media został aresztowany w piątek przed sądem królewskim w Leeds. To tam toczył się proces muzułmańskiego gangu oskarżonego o handel żywym towarem.

Robinson stał na zewnątrz i filmował ludzi wchodzących do budynku sądu oraz przekazywał obraz z kamery podczas transmisji na żywo na FB. Po około godzinie został aresztowany przez policję pod pretekstem zakłócania spokoju.

To bardzo zła wiadomość dla niego, ponieważ już ciążył na nim wyrok w zawieszeniu. W maju ubiegłego roku został skazany na trzy miesiące więzienia po tym, gdy sędzia uznał, że jego relacja z procesu innego muzułmańskiego gangu oskarżonego o gwałt zbiorowy mogła wpłynąć na jego bezstronność.

Tamten wyrok zawieszono na osiemnaście miesięcy więc jeżeli teraz zostanie skazany – a mało kto ma wątpliwości, że tak się stanie – to oprócz nowego wyroku będzie musiał odsiedzieć stary.

Robinson był już aresztowany w przeszłości, m. in. za zorganizowanie protestu w Zurychu po decyzji FIFA, że brytyjska drużyna nie będzie mogła wystąpić z kwiatami maku na strojach, które symbolizują brytyjskie ofiary wojen. Został również skazany za pobicie członka EDL – on sam twierdził potem, że ten członek był neonazistą i nie mógł ścierpieć, że ktoś o takich poglądach wstąpił do jego organizacji. Najdłużej – niemal sześć miesięcy – spędził za kratkami za oszustwo bankowe kiedy skłamał próbując uzyskać kredyt.

Dla Robinsona kolejny pobyt w więzieniu może skończyć się źle. Z powodu swojej walki z islamizacją jest znienawidzony przez część społeczności muzułmańskiej w UK. A pomimo tego, że muzułmanie stanowią zaledwie 5% społeczności UK, są nadreprezentowani w brytyjskich więzieniach, gdzie stanowią 15% więźniów. Już podczas poprzedniego pobytu Robinson został przez nich brutalnie pobity.

Więcej o kulisach tej sprawy piszemy tu:

Nieprawdopodobne! Brytyjski dziennikarz uwięziony za relacjonowanie procesu islamskiego gangu handlującego dziećmi


Warto poczytać

 1. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

 2. kavanaugh21092018 21.09.2018

  Sędzia niesłusznie oskarżony o próbę gwałtu? Coraz więcej na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. israel215052018 20.09.2018

  „Izrael dopuścił się zbrodni wojennych”. Mocne oskarżenie Amnesty International

  W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.

 4. jourova20092018 20.09.2018

  „Moja cierpliwość się skończyła”. KE stawia ostre ultimatum Facebookowi

  Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 roku, w przeciwnym razie grożą mu sankcje - poinformowała w czwartek unijna komisarz ds. sprawiedliwości Viera Jourova na konferencji prasowej w Brukseli.

 5. smolensk20092018 20.09.2018

  „Polska naruszyła prawa człowieka”. Zapadł wyrok w sprawie ekshumacji smoleńskich

  Polska naruszyła art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, przeprowadzając bez zgody bliskich ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej – taka decyzja zapadła dzisiaj w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu.

 6. chorrosja20092018 20.09.2018

  Wojna kulturowa? Na Ukrainie zakazane rosyjskie piosenki i filmy

  Rada obwodowa we Lwowie wprowadziła zakaz publicznego rozpowszechniania rosyjskojęzycznych utworów muzycznych i filmowych, który ma obowiązywać do czasu zakończenia okupacji terytoriów Ukrainy na wschodzie kraju i zwrotu Krymu - poinformowały w środę media.

 7. hambach20092018 20.09.2018

  Tragedia podczas likwidacji przez policję miasteczka ekologów w Niemczech. Nie żyje młody mężczyzna

  Podczas likwidacji przez policję, domków aktywistów okupujących las Hambach zginął jeden z ekologów. Informację o śmierci przekazała policja w Akwizgranie.

 8. timmersmans-19092018 19.09.2018

  Dobra wiadomość dla Polski. Komisja Europejska wstrzymała decyzję o skierowaniu skargi przeciwko RP

  Pomimo wszelkich zapowiedzi, podczas środowego posiedzenia Komisji Europejskiej nie podjęto decyzji o skierowaniu pozwu przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. Sprawa dotyczy reform Sądu Najwyższego wprowadzonych do polskiego porządku prawnego

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook