Jedynie prawda jest ciekawa


Pieskow: rozwód Putinów to już ich prywatna sprawa

07.06.2013

Zasypywany od czwartku przez dziennikarzy pytaniami rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że termin złożenia pozwu rozwodowego przez Władimira i Ludmiłę Putinów nie jest mu znany, a poza tym to już "całkowicie prywatna sprawa" obojga.

Dodał też, że nic mu nie wiadomo o tym, co Ludmiła Putina ma zamiar robić po rozwodzie i zasugerował, by, jak się wyraził, "nie wsadzać nosa w jej życie prywatne". Prezydent Rosji Władimir Putin i jego żona Ludmiła oświadczyli w przeddzień, że ich niespełna 30-letnie małżeństwo przestało istnieć.

W wypowiedzi dla radia Echo Moskwy rzecznik Pieskow zapewniał w piątek, że rozwód Putina nie jest związany z jakąkolwiek relacją prezydenta z inną kobietą i że wszelkie sugestie o jego rychłym powtórnym ślubie należą do sfery plotek. W stolicy Rosji od kilku lat mówiło się, że Putinowie żyją w separacji. Niektóre media utrzymują, że nową partnerką życiową prezydenta jest słynna gimnastyczka artystyczna Alina Kabajewa.

Publiczne oświadczenie pary prezydenckiej o rozwodzie zakończyło wieloletnie spekulacje na ten temat i wywołało generalnie przychylne reakcje mediów, nawet ze strony tych ciążących ku opozycji.

Cytowane przez agencję Associated Press radio Kommiersant pochwaliło Putinów, że podali do wiadomości publicznej swoją decyzję.

- Prawdopodobnie wielu ludzi czuje się lepiej teraz, gdy prezydent zrobił to, co zrobił, zamiast wieść podwójne życie w imię jakiegoś sztucznego protokołu - powiedział znany dziennikarz Wiktor Łoszak.

- Prezydent i jego żona zachowali się jak zwykli ludzie - dodał.

Jeden z najpoczytniejszych tabloidów "Moskowskij Komsomolec" z uznaniem odniósł się do przełamania przez prezydenta tabu na mówienie o życiu prywatnym.

- Nawet prezydent może mieć życie prywatne i może w nim też doświadczać klęsk - napisał dziennik.

- Putin rzadko działa uczciwie. Oświadczenie o rozwodzie jest uczciwe - napisał na Twitterze przeciwnik polityczny prezydenta Borys Niemcow.

Naczelny magazynu "Russkij Pionier" Andriej Kolesnikow napisał na stronie internetowej pisma, że Putin to teraz najlepsza partia w Rosji.

PAP

[FOTO: PAP/ EPA]

Warto poczytać

 1. 1270dudaaustralia 17.08.2018

  Para prezydencka przyleciała do Melbourne; w sobotę początek wizyty w Australii

  Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w piątek późnym wieczorem miejscowego czasu przylecieli do Melbourne; to pierwsze z trzech australijskich miast, które prezydent odwiedzi podczas oficjalnej wizyty w tym kraju. Para prezydencka uda się następnie do Nowej Zelandii.

 2. londyn06042018 17.08.2018

  Przestępca miał pecha. Chciał oblać kwasem Polaków

  Pewien młody mężczyzna chciał pieniędzy od jednego z klientów supermarketu we wschodnim Londynie. Gdy usłyszał odmowę wyciągnął z kieszeni butelkę z kwasem. Miał jednak pecha – trafił na Polaków

 3. isismil16082018 16.08.2018

  Podróżowali po świecie by udowodnić, że ludzie są dobrzy. Zostali zabici przez ISIS

  Dwudziestoparoletni Jay Austin wiódł życie, jakiego wiele osób mu zazdrościło

 4. pozar16082018 16.08.2018

  W Kanadzie ogłoszono stan wyjątkowy. Ponad pół tysiąca pożarów

  Rząd Kolumbii Brytyjskiej, zachodniej prowincji Kanady, ogłosił w środę stan wyjątkowy w związku z szalejącymi pożarami, których liczbę odnotowuje się obecnie na 566. Władze prowincji zarządziły ewakuację ponad 3 tys. osób.

 5. niemcy15082018 15.08.2018

  Niemcy przyjęli projekt ustawy o „trzeciej płci”. To wyraz „uznania dla różnorodności”

  Rząd Niemiec przyjął w środę projekt ustawy, wprowadzającej "trzecią płeć", obok męskiej i żeńskiej.

 6. denmark15082018 15.08.2018

  Duńczycy budują ogrodzenie na granicy z Niemcami. Ma chronić przed groźną chorobą

  Dania planuje postawienie 70-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż granicy z Niemcami, chcąc w ten sposób uniemożliwić przedostawanie się dzików na duńskie terytorium

 7. germany29042018 15.08.2018

  Niemcy wydalili groźnego islamistę do Tunezji. Sąd nakazał sprowadzenie go z powrotem

  Na mocy decyzji Wyższego Sądu Administracyjnego (OVG) Północnej Nadrenii-Westfalii tamtejsze miasto Bochum musi sprowadzić z powrotem do Niemiec wydalonego islamistę Samiego A.

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook