Jedynie prawda jest ciekawa


Pay Pal napisał list do swojej klientki twierdząc że jej śmierć... narusza ich zasady

11.07.2018
Pay-Pal
Pay Pal napisał list do swojej klientki twierdząc że jej śmierć... narusza ich zasady

PayPal napisał do kobiety, która zmarła na raka, twierdząc, że jej śmierć naruszyła zasady i że w konsekwencji firma może podjąć działania prawne.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jej pogrążony w żałobie mąż skontaktował się z BBC. Powiedział, że chciałby, aby inne organizacje były świadome, jak niepokojące mogą być automatyczne wiadomości. Jego żona- Lindsay Durdle-  zmarła 31 maja w wieku 37 lat. Około półtora roku temu zdiagnozowano u niej raka piersi. Choroba rozprzestrzeniła się później na jej płuca i mózg.

Firma PayPal została poinformowana o śmierci pani Durdle trzy tygodnie temu przez jej męża Howarda Durdle'a.

Otrzymał teraz list adresowany w jej imieniu, wysłany do jego domu w Bucklebury, West Berkshire.

Nagłówek był następujący: "Ważne: przeczytaj uważnie to ostrzeżenie." Oświadczył on, że pani Durdle zawdzięcza spółce około 3 200 funtów i dodaje: "Naruszasz warunek 15.4 (c) twojej umowy z Kredytem PayPal, ponieważ otrzymaliśmy zawiadomienie, że nie żyjesz ... temu naruszeniu nie da się zaradzić”.

PayPal powiedział Durdle'owi, że analizuje to jako "priorytet" i w międzyczasie odpisał dług.

"Przepraszamy pana Durdle'a za cierpienie, które spowodował ten list" - dodał rzecznik prasowy. "Pilnie przyglądamy się tej sprawie i mamy bezpośredni kontakt z panem Durdle'em, aby go wspierać."

Durdle powiedział, że członek personelu PayPal powiedział mu, że istnieją trzy możliwe wyjaśnienia: błąd, zły szablon listu, ludzki błąd.

"W tej chwili jestem jestem w stanie poradzić sobie z takimi dokumentami" - powiedział Durdle. "Ale jestem członkiem organizacji Owdowiała i Młoda, i widziałem z pierwszej ręki, jak taki list lub coś takiego może całkowicie kogoś wykoleić.”

JB/ BBC


Warto poczytać

 1. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 2. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 3. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 4. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 5. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 6. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 7. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 8. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook