Jedynie prawda jest ciekawa


Papież spotkał się z premierem Hiszpanii

15.04.2013

Ojciec Święty Franciszek przyjął w Pałacu Apostolskim w Watykanie Mariano Rajoya Breya. Premier Hiszpanii jest pierwszym europejskim politykiem z którym spotkał się papież.

Następnie Rajoya spotkał się z sekretarzem stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył abp Dominique Mamberti, sekretarz ds. relacji z państwami. 

Podczas spotkania omówiono „niełatwą sytuację gospodarczo-finansową” z jaką zmagają się europejskie państwa (również Hiszpania), która doprowadziła do „poważnego kryzysu zatrudnienia”.

Rozmówcy zwrócili również uwagę na polityczno-instytucjonalny porządek tego kraju, podkreślając konieczność dialogu między przedstawicielami różnych grup społecznych, opartego na wzajemnym szacunku, w którym dominowałyby takie wartości jak sprawiedliwość i solidarność w dążeniu do wspólnego dobra.

Podczas spotkania zaakcentowano historię dobrych relacji między Stolicą Apostolską a Hiszpanią, które „w duchu porozumień z 1979 r. wciąż się umacniają”. 

Wiele uwagi poświęcono instytucji małżeństwa i edukacji religijnej. Nie zabrakło także wymiany poglądów nt. sytuacji międzynarodowej, a zwłaszcza spraw Ameryki Łacińskiej.

Premierowi Hiszpanii towarzyszyła jego małżonka, Elvira Rodríguez, i ambasador Hiszpanii przy Stolicy Apostolskiej, Eduardo Gutiérrez Sáenz de Buruaga.

AM/PAP

[fot. Presidência da Republica/Roberto Stuckert Filho/Wikimedia Commons]

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook