Jedynie prawda jest ciekawa


Papież prowadzi Kościół z siłą i delikatnością

16.04.2012

W przypadające w poniedziałek 85. urodziny Benedykta XVI rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział, że papież prowadzi Kościół "z wielką siłą, delikatnością i wiarą" i jest "darem Boga". Podkreślił, że papież "cierpi" z powodu skandalu pedofilii.

Ksiądz Lombardi wyznał w Radiu Watykańskim, że z podziwem patrzy na Benedykta XVI. "Mimo że rozpoczął posługę dla Kościoła powszechnego w zaawansowanym wieku, to jego pontyfikat jest bardzo bogaty i intensywny, pełen podróży i bardzo ważnych wydarzeń, z nauczaniem wyrazistym i różnorodnym" - oświadczył rzecznik.

"Musimy zatem powiedzieć, że to co papież zdołał zrobić w ciągu tych siedmiu lat jest rzeczą godną podziwu" - dodał ksiądz Lombardi.

Przyznał, że największe wrażenie robi na nim uprzejmość papieża i udzielana przez niego uwaga. "Naprawdę słucha co jego rozmówca ma do powiedzenia i robi to z najwyższą uwagą i szacunkiem" - podkreślił rzecznik.

"Wymiar religijny misji Kościoła w czasach, w których aspekty jego charakteru i władzy stają się coraz bardziej drugoplanowe, uważam za najważniejszy w tym pontyfikacie. Papież Benedykt XVI prowadzi Kościół ku centrum jego misji" - dodał. W opinii rzecznika największą troską papieża jest obecna sekularyzacja i "zapominanie o Bogu".

Ksiądz Lombardi ujawnił, że Benedykt XVI cierpi z powodu skandalu pedofilii w Kościele. "W tych latach przeżyliśmy, także z wielkim cierpieniem, całą dyskusję na temat nadużyć" - przypomniał.

Rzecznik wyraził przekonanie, że cały Kościół, wszyscy ludzie, powinni "dodawać otuchy" papieżowi w jego posłudze.

PAP
[fot.PAP/EPA]

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook