Jedynie prawda jest ciekawa


Papież modlił się za ofiary zamachów

03.07.2016

Papież Franciszek modlił się w niedzielę za ofiary niedawnych zamachów terrorystycznych w Bangladeszu i w Iraku. Podczas spotkania z wiernymi w południe w Watykanie zachęcał do modlitwy o nawrócenie sprawców przemocy "zaślepionych przez nienawiść".

Zwracając się do wiernych zebranych na pl. Świętego Piotra na modlitwie Anioł Pański, papież powiedział: "Wyrażam bliskość z rodzinami ofiar i rannych w ataku dokonanym wczoraj w Dhace, a także w Bagdadzie". Tak odniósł się do zamachu islamskich terrorystów na kawiarnię w stolicy Bangladeszu, gdzie zabili oni wielu cudzoziemców, wśród nich dziewięciu Włochów oraz do dwóch zamachów w Bagdadzie, w których zginęły 83 osoby. "Módlmy się razem za zmarłych i prośmy Pana, by nawrócił serca sprawców przemocy zaślepionych przez nienawiść" - mówił Franciszek. 

W rozważaniach wskazywał, że zadaniem wierzących jest głoszenie "orędzia nadziei i pocieszenia, pokoju i miłości". Musi temu towarzyszyć, jak podkreślał, "porzucenie wszelkich powodów do osobistej chwały". "Misja chrześcijanina jest wspaniała i skierowana do wszystkich; nikt nie jest z niej wykluczony. Wymaga ona wiele wspaniałomyślności, a przede wszystkim spojrzenia i serca skierowanego w górę, aby przywoływać pomocy Pana" - dodał papież. 

Wezwał do modlitwy o to, aby nigdy w Kościele nie zabrakło ludzi ze "wspaniałomyślnymi sercami". Na zakończenie spotkania papież pozdrowił m.in. pielgrzymów przybyłych do Rzymu konno. "Niektórzy z nich przyjechali aż z Krakowa"- podkreślił Franciszek. Są to uczestnicy "Podróży Miłosierdzia przez Europę". Ta międzynarodowa konna sztafeta wyruszyła w marcu spod Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

kk/PAP

[fot. EPA/PAP]

Warto poczytać

 1. 1270trumpmerkel 25.09.2018

  Trump w ostrych słowach do Niemców: „Bierzcie przykład z Polski!”. Merkel się wścieknie

  Prezydent Donald Trump oświadczył podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że USA odrzucają "ideologię globalizacji" i "globalne zarządzanie". Prezydent powiedział też, że Międzynarodowy Trybunał Karny "nie ma żadnej prawomocności".

 2. 1270aaaborcja 25.09.2018

  Lewica chce zabijać zdrowe nienarodzone dzieci?

  Niedawna decyzja Irlandczyków o liberalizacji prawa aborcyjnego spotkała się z zachwytem ze strony środowisk lewicowych

 3. chrzescijanstwo-vs-islam-25092018 25.09.2018

  To już się dzieje w Niemczech! Allah zamiast krzyża. Budynek kościoła przemieniony w meczet

  Hamburski kościół ewangelicki zostanie przemieniony w meczet. Podobna sytuacja w Niemczech nie miała jeszcze miejsca

 4. 1270dudausafreinds 24.09.2018

  Prezydent: USA to jeden z najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski

  USA są jednym z najlepszych, najbardziej wypróbowanych przyjaciół Polski, również w sprawach gospodarczych; chcemy przenieść relacje z USA na wyższy poziom - powiedział prezydent Andrzej Duda, otwierając w poniedziałek Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Nowym Jorku.

 5. timmersmans-19092018 24.09.2018

  Decyzja zapadła. Polska zaskarżona przez Komisję Europejską

  Komisja Europejska podjęła decyzję o skierowaniu skargi przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sprawa dotyczy zapisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku

 6. TuskFlickr 24.09.2018

  Donald Tusk doprowadzi do rozpadu Zjednoczonego Królestwa? Brytyjska premier upokorzona

  Donald Tusk wywołał prawdziwą burzę podczas unijnego szczytu przywódców wspólnoty w Salzburgu, kiedy publicznie skrytykował plan kompromisowego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Szef Rady Europejskiej znalazł się w ogniu krytyki europejskich polityków

 7. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook