Jedynie prawda jest ciekawa


Papież Franciszek znowu zaskakuje. Tym razem sprawił niespodziankę młodej parze

16.07.2018
papiez16072018
Papież Franciszek znowu zaskakuje. Tym razem sprawił niespodziankę młodej parze

O tym, że papież Franciszek lubi zaskakiwać wiadomo nie od dziś. Tym razem sprawił niespodziankę jednemu z członków gwardii szwajcarskiej oraz jego narzeczonej. Okazało się, że Ojciec Święty zdecydował się… zastąpić księdza, który miał udzielić ślubu młodej parze.

Jak relacjonuje portal „wprost.pl”, uroczystość zaślubin odbyła się w kaplicy św. Szczepana w Watykanie. Gdy młodzi podchodzili do ołtarza, zamiast księdza przywitał ich papież Franciszek.


Portal Vatican News donosi, że nikt nie spodziewał się obecności papieża na ślubie.

- O. dos Santos wchodzi do zakrystii, a tam niespodzianka. Spotyka papieża Franciszka, który ma przewodniczyć uroczystości, ku zaskoczeniu wszystkich. Nie wiedzieli o tym nawet państwo młodzi – czytamy w krótkim wpisie na Facebooku.


To nie pierwszy raz, kiedy obecny papież zaskakuje pięknymi gestami. Gdy pod koniec czerwca tego roku kard. Konrad Krajewski świętował swoją nominację na obiedzie w towarzystwie ubogich, bezdomnych i migrantów - niespodziewanie zjawił się tam również Franciszek.
rh/wprost.pl/gazeta.pl

Fot: twitter

Warto poczytać

 1. CelesteAyala21082018 21.08.2018

  Policjantka okrzyknięta bohaterką. Nakarmiła piersią porzucone dziecko

  To zdjęcie podbija internet. Celeste Ayala pełniąc służbę w szpitalu w Buenos Aires nakarmiła własną piersią porzucone i zaniedbane niemowle. Młoda policjantka została okrzyknięta bohaterką.

 2. 1270ilsamijk 21.08.2018

  Dyrektor przedszkola przebrał dzieci za bojowników ISIS

  Indonezja, największe państwo muzułmańskie na świecie, ma ogromny problem z Państwem Islamskim. Jego „bojownicy” mają swoje komórki w każdej prowincji i regularnie dokonują ataków terrorystycznych na mieszkańców

 3. szahidapas21082018 21.08.2018

  W zamachach w Czeczeni brały udział dzieci. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie

  W Czeczenii, republice wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, doszło w poniedziałek do czterech ataków na policję - podają rosyjskie media. W ich wyniku zginął jeden funkcjonariusz, a kilku zostało rannych.

 4. trump21082018 21.08.2018

  „Lubię go, on mnie lubi”. Trump chciałby ponownie spotkać się z Kim Dzong Unem

  W poniedziałkowym wywiadzie dla agencji Reuters prezydent USA Donald Trump powiedział, że "najprawdopodobniej" znowu spotka się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, aby ponownie rozmawiać o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego.

 5. 1270sencow 21.08.2018

  To już setny dzień głodówki. Stan zdrowia Sencowa jest bardzo zły

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy ponownie zażądało od władz Rosji uwolnienia reżysera Ołeha Sencowa, który prowadzi głodówkę w kolonii karnej na rosyjskiej dalekiej północy. We wtorek mija setny dzień jego protestu.

CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook