Jedynie prawda jest ciekawa


Organizacja proaborcyjna ukradła zdjęcie działaczki pro-life, aby zachęcać kobiety do przerywania ciąży

04.09.2018
pro-life-3092018
Organizacja proaborcyjna ukradła zdjęcie działaczki pro-life, aby zachęcać kobiety do przerywania ciąży

„Shout your abortion” to organizacja wspierająca kobiety, które zdecydowały się dokonać aborcji, umożliwiająca im m.in. zamieszczenie na ich swoich historii. Jedna z nich dotyczy 23-letniej Heather, która zdecydowała się 3 razy na przerwanie ciąży. Problem z nią polega jednak na tym, że na zdjęciu do jej historii użyto...fotografii działaczki pro-life.

2 sierpnia 2018 roku na stronie organizacji proaborcyjnej jedna z użytkowniczek portalu postanowiła opublikować swoją historię. Tytuł relacji brzmiał „Mam 23 lata i dokonałam trzech aborcji. Tak dokonałam!”. Historia została opatrzona zdjęciem, które rzekomo miało przedstawiać autorkę tego tekstu, użytkowniczkę o imieniu Heather. Tyle, że w rzeczywistości przedstawia ono Molly Schaap. Kobieta, która w przeszłości wspierała działania fundacji pro-life.

-Nazywam się Molly, mam 24 lata i chcę wyjaśnić, że nigdy nie miałam aborcji. Byłam przerażona, że wczoraj się obudziłam i dowiaduję się, że moje zdjęcie zostało skradzione i wykorzystane bez mojej zgody lub wiedzy na temat stanowiska "Shout Your Abortion". Strony internetowej, która zachęca kobiety do dzielenia się opowieściami o swoich aborcjach – mówi kobieta ze zdjęcia dla portalu Choice42

Molly jednak nie zamierza podejmować kroków prawnych. Jak sama mówi „jeśli historia, pomimo użycia mojego zdjęcia, jest prawdziwa, to jest smutna”. Mimo, iż Molly jest przeciwniczką aborcji, nie popiera negatywnych komentarzy, jakie pojawiły się pod artykułem z jej wykorzystanym zdjęciem. 

-Jeśli Heather naprawdę istnieje, chcę, żeby wiedziała, że ​​ma wartość i jest kochana pomimo niefortunnych życiowych wyborów, które podjęła. Biblia wyraźnie naucza, że ​​Bóg jest Bogiem przebaczającym. Jako chrześcijanin staram się ucieleśnić miłość Chrystusa. - odnosi się do nieznanej dotąd prawdziwej autorki historii

JD/ humandefense.com

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. piraci23092018 23.09.2018

  Szwajcarski statek zaatakowany przez nigeryjskich piratów. Porwano dwunastu członków załogi

  Szwajcarski statek MV Glarus został zaatakowany przez nigeryjskich piratów. 12 członków załogi zostało porwanych.

 2. usa14062018 23.09.2018

  Jeden z najpotężniejszych ludzi w USA został fałszywie oskarżony? Wiele na to wskazuje

  Oskarżenie o próbę gwałtu, jakie wysnuto pod adresem nominata Trumpa do Sądu Najwyższego Bretta Kavanaugha, zaczyna się rozłazić w szwach. Jeden z kluczowych świadków, koleżanka z klasy rzekomej ofiary, wycofała swoje zeznanie.

 3. trump23092018 23.09.2018

  Dwa miliardy dolarów na "Fort Trump". „To nie jest suma, która przekracza możliwości państwa”

  Rząd chce przeznaczać 500 mln zł rocznie na drogi i mosty, ważne z punktu widzenia militarnego; w tym kontekście 2 mld dolarów na inwestycje związane z budową bazy wojsk USA w Polsce, nie jest sumą, która przekracza możliwości polskiego państwa - powiedział szef KSRM Jacek Sasin.

 4. Papiez08042018 22.09.2018

  Zaskakujące słowa papieża Franciszka: „Zbudowaliśmy zbyt wiele twierdz. Musimy być bardziej otwarci na różnorodność”

  Papież Franciszek, który rozpoczął w sobotę wizytę na Litwie, oznajmił w Ostrej Bramie w Wilnie, że ludzie zbudowali zbyt wiele twierdz. Apelował, by nie budować murów, lecz przyjmować obecność i różnorodność innych jako dar i bogactwo

 5. putin06062018 22.09.2018

  Rosja w całości przejmie finansowanie Nord Stream 2?

  Prezydent Rosji Władimir Putin już podczas sierpniowej wizyty w Niemczech nie wykluczył, że w razie nałożenia przez USA sankcji na Nord Stream 2 Moskwa w całości przejmie finansowanie budowy tego gazociągu - informuje w sobotę "Suddeutsche Zeitung"

 6. wwii22092018 22.09.2018

  Zrzekają się reparacji wojennych od Niemiec? „Przeszłość powinniśmy zostawić historykom ”

  Czechy nie widzą powodu, by zajmować się kwestią reparacji wojennych - powiedział w piątek w Berlinie prezydent tego państwa Milosz Zeman pytany przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera o stanowisko Pragi w tej kwestii.

 7. papiez22092018 22.09.2018

  Papież odwiedzi kraje bałtyckie. „Moja wizyta zbiega się ze stuleciem niepodległości waszych krajów”

  Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. To 25. zagraniczna papieska pielgrzymka, przypadająca w ćwierćwiecze wizyty św. Jana Pawła II w republikach bałtyckich. Świętują one stulecie odzyskania niepodległości.

 8. merkel31012018 21.09.2018

  To będzie koniec rządów Angeli Merkel? Rządowa afera może doprowadzić do rozpadu jej rządu

  Blisko połowa Niemców opowiada się za opcją rozpisania przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Powodem takiego przekonania wśród obywateli zachodniego sąsiada Polski jest trwający w Niemczech spór dotyczący dymisji szefa kontrwywiadu BfV

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook