Jedynie prawda jest ciekawa


Ojciec wiózł ranną córkę do szpitala. Ta historia nie musiała się tak zakończyć

04.05.2018
mczk04052018
Ojciec wiózł ranną córkę do szpitala. Ta historia nie musiała się tak zakończyć

Kraj zniszczony przez wojnę, mężczyzna pędzi samochodem, na tylnym siedzeniu wiezie ranną córkę. Dziewczynka trzyma swoje malutkie dłonie na brzuchu, z którego cały czas leje się krew. Gdzie jest szpital, w którym można byłoby zmienić ten prowizoryczny opatrunek i udzielić fachowej pomocy? Jest bardzo źle, z każdą upływającą sekundą z tego niewinnego dziecka ucieka życie.

Ojciec jest coraz bardziej zrozpaczony i coraz bardziej bezradny wobec tego, co się dzieje dookoła. Domyślamy się końca tej historii, a mimo wszystko ostatnie sceny spotu poruszają nas i zaskakują. Wzruszenie miesza się z poczuciem bezradności i bezsilności. Chcielibyśmy pomóc tym, którzy cierpią prześladowania. A przecież są ludzie, którzy mogliby to zrobić.

To nie jest kolejne poruszające wideo przygotowane przez ekspertów od public relations. To jest smutna i tragiczna rzeczywistość w miejscach ogarniętych przez wojenną pożogę. Jednocześnie, to głośny krzyk Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, by pokazać, że w ciągu ostatnich dwóch lat doszło do ponad 1200 ataków na szpitale, karetki i medyczny personel. Zaledwie w 16 państwach świata. 

Ten apel powstał po to, aby pokazać, że ponad połowa szpitali w Syrii została zniszczona przez działania wojenne. Podobnie w Jemenie, gdzie funkcjonuje zalewdie 45% szpitali, które działały tam przed wojną. W wielu państwach świata takie sceny są codziennością.

ac/twitter

Warto poczytać

 1. 1270wielkadefilada222 15.08.2018

  Andrzej Duda: My Polacy zwyciężyliśmy! Dziś patrzymy z dumą na tamten czas.

  Prezydent Andrzej Duda w pięknym przemówieniu do żołnierzy i narodu.

 2. 1270parlamentbrts 15.08.2018

  Sprawca ataku na brytyjski parlament to imigrant z Sudanu?

  Sprawca wtorkowego ataku terrorystycznego na brytyjski parlament to 29-letni Salih Khater, który jest obywatelem Wielkiej Brytanii, dokąd przyjechał około pięć lat temu z Sudanu - podały w środę brytyjskie media

 3. 1270genoaas 15.08.2018

  Prokurator z Genui: to nie fatum, ale błąd ludzki

  "To nie fatum, ale błąd ludzki" - tak o przyczynie katastrofy wiaduktu w Genui powiedział w środę szef tamtejszej prokuratury Francesco Cozzi. Najnowszy bilans ofiar zawalenia się mostu-wiaduktu w stolicy Ligurii to 37 zabitych i 16 rannych.

 4. 1270londonas 14.08.2018

  Premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

  Brytyjska premier Theresa May określiła wtorkowy atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.

 5. 1270genoa 14.08.2018

  35 ofiar katastrofy wiaduktu we Włoszech

  Do 35 wzrosła liczba ofiar zawalenia się we wtorek wiaduktu na autostradzie w Genui na północy Włoch. Ten nowy bilans podała Ansa, powołując się na strażaków pracujących na miejscu. Wcześniej szef MSW Matteo Salvini mówił o ok. 30 ofiarach śmiertelnych.

 6. zbrodnia-zgwalcenia-14082018 14.08.2018

  Skandal w Wielkiej Brytanii. Działaczka Partii Pracy uważa, że ofiary zgwałcenia powinny „się zamknąć. W imię różnorodności”

  Działaczka brytyjskiej Partii Pracy Naz Shah wywołała prawdziwy skandal na Wyspach Brytyjskich. Wszystko za sprawą polubienia i udostępnienia tweeta, który wzywał ofiary zgwałceń i przemocy dokonanych przez muzułmańskie gangi do „zamknięcia się”

 7. 1270syskryminacja 14.08.2018

  Tak dyskryminują fenimistki. I gdzie tu równouprawnienie?

  Osoba udająca się na urlop nie może narzekać na brak potencjalnych miejsc, w których można się zatrzymać. Tysiące hoteli, hosteli i kurortów rywalizują na wszelkie możliwe sposoby o nowych klientów

Wiadomości z kraju

więcej
CS158fotoMINI

Czas Stefczyka 158/2018

PDF (16,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook