Jedynie prawda jest ciekawa


Odpowiedź Rosji na wykluczenie z Igrzysk Olimpijskich – mamy silną armię i broń atomową!

07.12.2017
1270putinihorjakina2
Odpowiedź Rosji na wykluczenie z Igrzysk Olimpijskich – mamy silną armię i broń atomową!

Nie milkną echa wykluczenia rosyjskich sportowców z Igrzysk Olimpijskich, które w 2018 roku odbędą się w Pjongczangu.

Przypomnijmy, że rosyjski Komitet Olimpijski został zawieszony, a to oznacza, że sportowcy z tego kraju nie wystąpią podczas zawodów. Tylko nieliczni z nich, będą mogli wziąć udział w igrzyskach, występując pod flagą olimpijską. To efekt ogromnej skali oszustw i stosowania środków dopingujących, czego Rosjanie mieli dopuścić się w Soczi.  Decyzja MKOL spotkała się ze zdecydowaną reakcją rosyjskich polityków i sportowców. Autorką jednej z najmocniejszych wypowiedzi jest Swietłana Chorkina, dwukrotna mistrzyni olimpijska w gimnastyce sportowej, podpułkownik rezerwy rosyjskiej armii i deputowana do parlamentu z ramienia putinowskiej partii Jedna Rosja.

- Słyszałam dzisiaj werdykt MKOL i nie kryję zdziwienia – mówiła gimnastyczka w rozmowie z portalem sports.ru- Można śmiało powiedzieć, że dzisiaj pękł fundament całego międzynarodowego ruchu olimpijskiego. Jak my dalej będziemy żyć? – żaliła się deputowana.

- Jak w ogóle można wpaść na pomysł, by zakazywać narodom udziału w Igrzyskach Olimpijskich, jak sportowcy mogą brać udział w otwarciu i zamknięciu Igrzysk bez swojej flagi i hymnu? Jakich czasów dożyliśmy?! Złamać wielką potęgę Rosji?! Nie, to się nie uda. To państwo, napiszę jego nazwę wielkimi literami - ROSJA – ma armię, broń atomową i wielu ludzi – mówiła wzburzona mistrzyni olimpijskiej.

Na pytanie dziennikarza, czy te trudności zostaną pokonane Chorkina wypaliła:

- My już dawno pokonaliśmy wszystkich! Oni, mam na myśli również MKOL, zatracili się w swojej nikczemności. To naprawdę dziwni ludzie, którzy uważają, że są lepsi od wszystkich. Oczekuję zdecydowanej reakcji naszych urzędników – grzmiała.

Widać, że Rosja na wszelkie problemy ma jedną odpowiedź. Bomba atomowa. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby FIFA odebrała im Mundial. 

Piotr Filipczyk / fot. PD Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej 

Wiadomości z kraju

więcej

Wiadomości gospodarcze

więcej
CS-159fotoMINI

Czas Stefczyka 159/2018

PDF (5,69 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook